Bank Zachodni WBK: do końca 2018 roku 80 proc. zleceń od firm będzie składanych zdalnie

Firma

Eksperci BZ WBK szacują, że na koniec 2018 roku klienci MŚP o obrotach powyżej 5 mln zł będą składać 80% zleceń zdalnie. Ponadto, wśród przedsiębiorców coraz większym zainteresowaniem cieszy się biometria głosowa.

Mężczyzna z tabletem
Fot. Pixabay

Eksperci BZ WBK szacują, że na koniec 2018 roku klienci MŚP o obrotach powyżej 5 mln zł będą składać 80% zleceń zdalnie. Ponadto, wśród przedsiębiorców coraz większym zainteresowaniem cieszy się biometria głosowa.

Do końca 2018 roku klienci #MSP o obrotach powyżej 5 mln zł będą składać 80% zleceń zdalnie - przewiduje @BankZachodniWBK

- Osoby zarządzające małymi i średnimi firmami zazwyczaj mają wiele obowiązków i mało czasu, dlatego korzystają ze zdalnych kanałów kontaktu ze swoimi partnerami biznesowymi, w tym z bankami. Jak wynika z najnowszego raportu Salesforce „Small & Medium Business Trends Report”, 66% liderów MŚP odpowiada za co najmniej trzy obszary działalności swojej firmy. Najczęściej są to obsługa klienta, finanse oraz zasoby ludzkie. Ten trend potwierdzają wewnętrzne statystyki BZWBK – w ciągu ostatnich 3 lat zdecydowana większość klientów MŚP o obrotach powyżej 5 miln zł wybrała obsługę telefoniczną. Dzięki niej klienci mogą zarządzać swoimi rachunkami i lokatami, wydawać dyspozycje płatnicze czy zlecać przygotowanie dokumentów bankowych, w dowolnych okolicznościach np. podczas jazdy samochodem. Coraz większą popularność zyskuje biometryczna weryfikacja tożsamości, która redukuje formalności do minimum i przyspiesza dostęp do usługi – mówi Artur Chodacki członek Zarządu odpowiedzialny za Pion Małych i Średnich Przedsiębiorstw, w Banku Zachodnim WBK.

MŚP bankują jak i kiedy chcą

Centrum Obsługi Klientów Firmowych (COKF) zostało uruchomione przez Bank Zachodni WBK w styczniu 2015 roku umożliwiając zarządzającym małymi i średnimi firmami szybki i zdalny kontakt z bankiem. Po 3 latach, z centrum korzysta już 8 na 10 klientów banku. Ponadto, 55% zleceń klienci biznesowi składają przez telefon, a eksperci BZ WBK szacują, że na koniec bieżącego roku odsetek ten wyniesie już 80%.Obsługa telefoniczna poprzez COKF to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Za jej pomocą klient może uzyskać informacje o ofercie banku, zlecić przygotowanie dokumentów bankowych, zarządzać swoimi rachunkami, lokatami i kartami, wydawać dyspozycje płatnicze oraz związane z bankowością elektroniczną. Wszystko to w czasie rzeczywistym, całkowicie zdalnie. Usługa COKF jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00

Liczy się głos przedsiębiorcy

Biometria głosowa jest nowym sposobem autoryzacji klientów biznesowych w usłudze telefonicznej. Została wprowadzona w Banku Zachodnim WBK w lipcu 2017 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na tę formę identyfikacji zdecydowało się już ponad 1 tys. osób. Każdy człowiek posiada swój unikalny wzorzec głosu, na podstawie którego można dokonać weryfikacji tożsamości przy pomocy biometrii. Wystarczy zadzwonić do COKF i powiedzieć ustalone hasło, a system połączy nas z osobistym Doradcą Operacyjnym. Biometria umożliwia zatem szybką i bezpieczną autoryzację, bez konieczności zapamiętywania PINu czy podawania poufnych danych.Wykorzystanie biometrii głosowej  w świadczeniu usług dla klientów biznesowych z pewnością będzie odgrywało coraz ważniejszą rolę. Wskazuje na to popularność biometrii głosowej w bankowości indywidualnej Banku Zachodniego WBK. W ciągu 3 lat od uruchomienia usługi, już 57 tys. osób oddało „swój głos”.

Źródło: Bank Zachodni WBK

Udostępnij artykuł: