Bank Zachodni WBK wprowadza płatności Android Pay

Z rynku

Od 17 listopada br. posiadacze kart płatniczych Banku Zachodniego WBK będą mogli korzystać z usługi Android Pay, umożliwiającej płacenie telefonem w sklepach i w aplikacjach. To kolejny sposób dokonywania płatności mobilnych, który udostępnia bank.

Android Pay to wygodny i prosty w obsłudze system płatności mobilnych. Aby z niego skorzystać należy zarejestrować się w sklepie Google Play, ściągnąć aplikację, a następnie dodać do niej swoją kartę płatniczą Banku Zachodniego WBK. Tym samym klienci będą mogli płacić swoim smartfonem z oprogramowaniem Android w terminalach zbliżeniowych i aplikacjach mobilnych.

– Bardzo się cieszymy, że klienci Bank Zachodniego WBK mogą już korzystać z łatwych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest wygodniejsze – i znacznie szybsze – od przeszukiwania portfela by znaleźć plastikową kartę. Konsumenci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. terminali płatniczych w Polsce, a niebawem także w aplikacjach mobilnych – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google

Android Pay działa w oparciu o platformy tokenizacji MasterCard i Visa. Aby chronić dane klienta, aplikacja udostępnia sklepowi wirtualny numer karty (tzw. token), a nie prawdziwy, rzeczywisty. Ponadto, podobnie jak w przypadku płatności zbliżeniowych kartą, przy kwocie powyżej 50 zł użytkownik musi podać w terminalu płatniczym PIN swojej karty.

– Widzimy, że z płatności mobilnych korzysta coraz więcej osób. Jako bank innowacyjny chcemy aby nasza oferta ciągle była ulepszana i obejmowała wszystkie możliwe i dostępne na rynku rozwiązania. W związku z tym zdecydowaliśmy się na współpracę z Google i wdrożenie usługi Android Pay dla kart BZ WBK.mówi Błażej Mika, dyrektor Departamentu Produktów Płatniczych i Relacji z Partnerami w Banku Zachodnim WBK.

Jak wynika z danych Banku Zachodniego WBK, na koniec IV kwartału 2015 roku z aplikacji mobilnej BZWBK24mobile korzystało 666 tys. aktywnych użytkowników. Blisko 46 proc. z nich korzysta z systemu operacyjnego Android.

– Jednym z naszych najważniejszych zadań jest zapewnienie klientom dostępu do nowoczesnych i wygodnych form płatności mobilnych. Zachęcamy klientów do używania rozwiązań płatniczych dostępnych w naszej aplikacji BZWBK24 mobile – czyli zakupów mobilnych, płatności BLIK, oraz płatności zbliżeniowych w technologii HCE. Chcemy też jednak zapewnić użytkownikom kart BZWBK możliwość korzystania z rozwiązań takich jak Android Pay czy innych globalnych portfeli płatniczych jeżeli będzie tego potrzebował – dodaje Tomasz Niewiedział, dyrektor Obszaru Bankowości Multikanałowej w Banku Zachodnim WBK

Korzystanie z aplikacji możliwe jest na telefonach i tabletach z systemem Android w wersji 4.4 lub wyższej, obsługujących technologię NFC. Użytkownik musi jedynie zarejestrować się w sklepie Google Play, zainstalować aplikację Android Pay i dodać obsługiwane karty płatnicze. Szczegóły oferty Banku Zachodniego WBK, informacje o opłatach i prowizjach dostępne są na www.bzwbk.pl

Więcej informacji na temat płatności Android Pay: https://www.android.com/pay/.

Agnieszka Pietrzak

Udostępnij artykuł: