Bank Zachodni WBK z najlepszymi benefitami dla pracowników. Na jakie dodatki mogą liczyć?

Z rynku

Bank Zachodni WBK obronił po raz drugi tytuł laureata konkursu „Best Benefits Strategy 2018". Wyróżnienie za najciekawszą i najbardziej efektywną strategię świadczeń pozapłacowych dla pracowników przyznano w ramach ogólnopolskiego Benefits Festival.

Bank Zachodni WBK obronił po raz drugi tytuł laureata konkursu „Best Benefits Strategy 2018". Wyróżnienie za najciekawszą i najbardziej efektywną strategię świadczeń pozapłacowych dla pracowników przyznano w ramach ogólnopolskiego Benefits Festival.

#BankZachodniWBK obronił po raz drugi tytuł laureata konkursu „Best Benefits Strategy 2018" #BZWBK #benefity @BankZachodniWBK

„Środowisko pracy w Banku Zachodnim WBK zapewnia komfort, umożliwia rozwój, a także zaspokaja przeróżne aspiracje i potrzeby” – ­w taki sposób jury konkursu „Best Benefits Strategy 2018” uzasadniło wyróżnienie po raz kolejny Banku Zachodniego WBK za strategię świadczeń pozapłacowych.- Celem naszej strategii benefitowej jest oferowanie takich propozycji, które zaspokoją różne potrzeby. Skupiamy się m.in. na promocji inicjatyw prozdrowotnych, integracji różnych grup pokoleniowych, tworzeniu angażującego miejsca pracy, zwiększaniu poczucia bezpieczeństwa zatrudnionych i równowadze między życiem prywatnym a zawodowym. Wszystko po to, aby nasi pracownicy chcieli z nami pracować i to jak najdłużej – mówi Katarzyna Lew-Kucharska, menadżer zespołu świadczeń dodatkowych w Banku Zachodnim WBK.

Zdrowie to podstawa

Na benefitową strategię Banku Zachodniego WBK składają się podstawowe pakiety związane ze zdrowiem i ubezpieczeniami oraz wewnętrzny program corporate wellness „Zdrowie na Bank”, który jest częścią globalnego programu BeHealthy Grupy Santander. Program ten oparty jest na czterech filarach tematycznych – Jedz zdrowo, Bądź aktywny, Dbaj o siebie i Bądź ergo. W każdej z tych dziedzin prowadzone są działania edukacyjne i motywacyjne, w tym m.in. w obszarze racjonalnego żywienia, profilaktyki, zdrowia fizycznego i psychicznego, promocji ruchu, wypoczynku i ergonomii pra­cy. Punktem kulminacyjnym programu jest „Tydzień Zdrowia na Bank”, w trakcie którego organizowane są liczne prozdrowotne inicjatywy. W tegorocznej edycji pracownicy mogli skorzystać m.in. z porad medycznych, fizjoterapeutycznych i dietetycznych w miejscu pracy, spróbować crossfitu, uczestniczyć w lekcjach tańca czy oddać rower na specjalistyczny serwis.

Rozrywka na najwyższych obrotach

Obok promocji zdrowia, Bank Zachodni WBK stawia na rekreację. Od 24 lat organizowany jest Rajd Bankowca, czyli największa, wewnętrzna impreza rekreacyjna. Jest ona połączeniem integracji firmowej z aktywnym wypoczynkiem. Oferta rajdowa obejmuje trasy rowerowe, żeglarskie, wędrowne, konne, narciarskie, snowboardowe, rodzinne i poznawcze. Obecni i byli pracow­nicy (emeryci i renciści) wraz z rodzinami mogą raz w roku uczestniczyć w rajdzie na preferencyjnych warunkach – wyjazd jest objęty dofinansowaniem z fundu­szu świadczeń dodatkowych. W ubiegłym roku udział w Rajdzie Bankowca wzięło blisko 2 tys. osób.

Źródło: Informacja prasowa BZ WBK

 
Udostępnij artykuł: