Banki: Bankowość elektroniczna: nie tylko detal

KF 2014.07-09 (lipiec - wrzesień 2014)

Wykorzystanie bankowości internetowej, możliwość rozliczeń giełdowych poprzez dotychczasowe konto firmowe i system SWIFT jako podstawa rozliczeń - to najważniejsze elementy nowego modelu rozrachunku, wdrażanego przez Izbę Rozliczeniową Giełd Towarowych przy współpracy z Deutsche Bankiem. Wbrew pozorom, ta zmiana stanowi istotną wiadomość nie tylko dla osób korzystających z rynku giełdowego.

Karol Jerzy Mórawski

To kolejny obszar, na którym dynamicznie rozwija się bankowość internetowa – z reguły kojarzona przede wszystkim z obsługą klientów detalicznych. Jak wygląda dziś korporacyjna sfera e-bankowości? Czy dokonywanie wielomilionowych transakcji z poziomu smartfonu gwarantuje bezpieczeństwo analogiczne jak tradycyjna bankowość? Czy obszar rozrachunku giełdowego zarezerwowany jest wyłącznie dla największych banków, czy też istnieje w nim przestrzeń również dla bankowości spółdzielczej? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do inicjatorów nowego modelu rozrachunku – Dariusza Bliźniaka – prezesa Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych oraz Krzysztofa Kalickiego – prezesa Deutsche Bank Polska.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: