Banki finansują

Bankowość

Kolejny etap inwestycji wielofunkcyjnego centrum ruszył pełną parą. Po sukcesach czterech pierwszych budynków klasy A, przyszła kolej na kontynuację krakowskiego projektu biurowego Bonarka for Business (B4B). W najbliższych latach kompleks powiększy się o budynki E, F, G. Właśnie została podpisana umowa w sprawie finansowania budowy drugiego etapu B4B z przedstawicielami banków: ING Bank Śląski oraz mBank, a inwestorami: firmą TriGranit Development Corporation i Grupą IPR. Łączna kwota finansowania inwestycyjnego udzielonego przez banki wyniosła prawie 87.000.000 EUR.

Obecna łączna powierzchnia kompleksu B4B wynosi 35 000 m2. W efekcie realizacji kolejnego etapu inwestycji powstaną trzy biurowce zwiększając powierzchnię Bonarka for Business o 30 000 m2.

Budynki B4B są usytuowane w jednej z najlepszych lokalizacji Krakowa. Znajdujące się w niedalekiej odległości centrum handlowego jak i sam biurowiec oferują wiele udogodnień w rodzaju łatwego dostępu do ponad 250 sklepów, kina, kawiarni, restauracji, usług, przychodni medycznej, przedszkola oraz fitness clubu z basenem i sauną.

Budynki B4B powstały w oparciu o nowoczesne rozwiązania, z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów wykończeniowych,  cechują się unikalną architekturą i funkcjonalną aranżacją wnętrz. Są przyjazne dla środowiska i komfortowe dla użytkownika, co też zostało potwierdzone certyfikacją BREEAM na poziomie „bardzo dobry”.

Tomasz Lisiecki, Prezes TriGranit Development Polska wskazuje, że już teraz w nowopowstającym budynku E zostało wynajęte 35 proc. powierzchni, co tylko potwierdza zainteresowanie najemców tego rodzaju inwestycją. Włodzimierz Skonieczny, Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości Komercyjnych ING Banku Śląskiego S.A. podkreśla, że jest dumny z możliwości wspierania tak renomowanego partnera jak TriGranit Development Polska w procesie przekształcania poprzemysłowej części Krakowa w nowoczesną, przyjazną dla środowiska lokalizację biurową. Również dla Michała Popiołka Dyrektora Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBanku ważna jest współpraca z profesjonalnym graczem jakim jest TriGranit.

Wśród obecnych najemców kompleksu biurowego B4B można wymienić: Lufthansa Global Business Services, Alexander Mann Solutions, State Street, Euroclear oraz RWE. Sprzedażą powierzchni biurowej zajmuje się firma JLL.

Na podstawie: ING Bank Śląski oraz mBank finansują drugi etap Bonarka for Business(B4B), TriGranit Developement Polska Sp. z o.o.

Udostępnij artykuł: