Banki i klienci – ZBP: Priorytety działania ZBP w obszarze bankowości spółdzielczej

NBS 2017/05

20 kwietnia 2017 r. odbyło się XXX Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich. W jego trakcie wybrano nowe władze oraz przyjęto m.in. tzw. uchwałę programową w sprawie głównych kierunków działania ZBP w latach 2017–2020. Nakreślono w niej najważniejsze obszary zainteresowania tej izby gospodarczej w najbliższych latach.

Mariusz Zygierewicz

Przyjęcie uchwały poprzedziły wielomiesięczne konsultacje w środowisku bankowym, a także dyskusje z naszymi partnerami z podmiotów infrastruktury międzybankowej a także z podmiotami spoza sektora bankowego.

W uchwale ZBP wskazuje się na istniejące uwarunkowania prowadzenia biznesu bankowego w Polsce. Mają one charakter ekonomiczny, regulacyjny, technologiczny oraz wizerunkowy. Nie sposób bowiem abstrahować w priorytetach działania ZBP od bieżącego poziomu rozwoju kraju, sektora bankowego, choć z drugiej strony dzień dzisiejszy nie może determinować w pełni wyzwań, przed jakimi sektor staje i stanie w najbliższych latach.

Cele strategiczne

Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich określiło następujące cele strategiczne dla sektora bankowego na nową ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: