Banki kuszą kierowców tańszym paliwem

Banki stosują różne metody, aby wyciągnąć klientów od konkurencji. Jedną z nich jest przyznawanie zniżek na paliwo. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że najwyższe, bo wynoszące 5%, można uzyskać korzystając z ofert mBanku, Multibanku i BGŻ. Dzięki nim w ciągu roku można zaoszczędzić ok. 160 zł.

Banki stosują różne metody, aby wyciągnąć klientów od konkurencji. Jedną z nich jest przyznawanie zniżek na paliwo. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że najwyższe, bo wynoszące 5%, można uzyskać korzystając z ofert mBanku, Multibanku i BGŻ. Dzięki nim w ciągu roku można zaoszczędzić ok. 160 zł.

Jarosław Sadowski
Analityk firmy Expander

Polacy potrafią zrobić wiele żeby kupić tańsze paliwo. Nierzadko jeżdżą do stacji na drugim końcu miasta, aby zaoszczędzić 10 groszy na litrze. Tą tendencję zauważyły banki i oferując zniżki na paliwo próbują skłonić kierowców do skorzystania z ich oferty. Wysokość rabatu nie jest oczywiście bardzo wysoka - nie przekracza 5%. Przy obecnych cenach paliwa daje to oszczędność nawet 27 groszy na litrze. Tankując 50 l miesięcznie w ciągu roku można więc zaoszczędzić w ten sposób ok. 160 zł.

Obecnie najwyższą zniżkę na paliwo - 5% - przyznają mBank, Multibank i BGŻ. W dwóch pierwszych w ramach promocji można z takiej zniżki korzystać przez rok. Banki te ograniczyły jednak maksymalną kwotę uzyskanych oszczędności do 30 zł miesięcznie. Niestety oferta jest dostępna tylko dla tych, którzy ubezpieczą samochód (OC lub OC+AC) za pośrednictwem tych banków. Dodatkowo promocja jest kierowana jedynie do nowych klientów. Zniżkę otrzymają jedynie ci, którzy w ciągu ostatnich 10 miesięcy nie korzystali z ubezpieczeń samochodowych w danym banku. Aby otrzymać zniżkę uczestnik promocji musi także zapewnić comiesięczny wpływ na konto kwoty nie mniejszej niż 1 000 zł.

Również 5% zniżki można otrzymać w BGŻ. W tym przypadku promocja jest związana z kartą kredytową. Co ważne ten rabat obowiązuje nie tylko na stacjach benzynowych, ale także w części sklepów np. marketach z żywnością, aptekach czy restauracjach. Teoretycznie korzyści są więc jeszcze większe niż w mBanku czy Multibanku. Maksymalna kwota zniżek została jednak ograniczona. Do końca promocji czyli do 31 marca 2012 r. nie możne ona przekroczyć 250 zł. Wadą oferty jest to, że okres jej trwanie kończy się za nieco ponad 3 miesiące. Tymczasem w opisanej wcześniej ofercie zniżki działają przez rok.

Atrakcyjną zniżkę - 4% - można utrzymać korzystając z "Konta zarabiającego" w Meritum Banku. W tym przypadku dotyczy ona wyłącznie zakupu paliwa. Łagodne są jednak warunki otrzymania rabatu. Wystarczy otwarcie wspomnianego konta i zapewnienie comiesięcznych wpływów w wysokości co najmniej 1 500 zł. Nie trzeba więc posiadać zdolności kredytowej jak w BGŻ, ani przenosić ubezpieczenia samochodu. Także w tym przypadku obowiązuje limit maksymalnej sumy zniżek w wysokości 30 zł miesięcznie.

Od 1% do 4% rabatu mogą otrzymać kliencie Toyota Banku. Podobnie jak w BGŻ warunkiem jest skorzystanie z karty kredytowej. Również w tym przypadku zniżka nie dotyczy wyłącznie zakupów paliwa, ale większości zakupów dokonywanych kartą. Problem polega na tym, że na najwyższy rabat (4%) mogą liczyć tylko zamożni klienci dysponujących oszczędnościami w kwocie 90 tys. zł i mogących zapewnić stały wpływ na konto w wysokości 3 500 zł.

Zniżki w wysokości od 0,5% do 3% możemy znaleźć też w innych bankach. Szukając dla siebie najlepszej oferty warto jednak pamiętać, że nie sama wysokość rabatu jest ważna. Najważniejsze jest to ile zyskujemy po uwzględnieniu kosztów korzystania z karty czy rachunku potrzebnego do uzyskania zniżki.

Udostępnij artykuł: