Banki pełnią dziś często rolę okna i bramy do administracji

Komentarze ekspertów

Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej
Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Fot. MFiPR

Pośrednicy finansowi, którymi w projektach unijnych są często banki są bardzo ważnym elementem systemu wsparcia beneficjentów ‒ podkreśla Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

‒ Z pewnością nie do przecenienia są usługi doradcze świadczone na coraz wyższym poziomie i – co szczególnie teraz odczuwamy – w nowoczesnej, zdalnej formie .

To bardzo ważne, że banki pełnią dziś często rolę okna i bramy do administracji. Już nie tylko korzystamy w bankach z możliwości uwierzytelnienia profilu zaufanego, złożenia wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus w bankowości osobistej, ale w banku uzyskujemy także pomoc w rejestracji działalności gospodarczej czy usługi księgowe.

Sądzę, że oferta banków będzie w tym zakresie coraz bogatsza i będzie to z korzyścią dla klientów, wśród których są przecież beneficjenci funduszy europejskich.

Banki są kluczowym partnerem dla przedsiębiorców, zatem i w funduszowej układance są bardzo ważnym elementem ‒ ocenia Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Więcej w majowym numerze Miesięcznika Finansowego Bank.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: