Banki spółdzielcze i ich partnerzy: Rekomendacje na Kryzysk: kwiecień 2014

NBS 2014/04

MOBILNA iKASA ESBANK Bank Spółdzielczy, jako czwarty bank w kraju i pierwszy spółdzielczy, umożliwia klientom płatności mobilne za pośrednictwem systemu iKASA, który został wdrożony w sklepach sieci Biedronka. Z usługi tej mogą aktualnie korzystać klienci posiadający rachunek w Alior Banku, Getin Banku, Getin Online oraz ESBANK-u, a także Pekao (w systemie PeoPay). Dla ESBANK-u iKasa została uruchomiona na początku kwietnia br. - Jako jeden z pierwszych banków w sektorze wdrożyliśmy nowoczesną identyfikację wizualną i aplikację mobilną, teraz poszliśmy o krok dalej, oferując płatności za pomocą smartfona - mówi Jacek Zacharewicz, prezes ESBANK-u.

Nowe rozwiązanie ułatwia dokonywanie zakupów w punktach usługowo- handlowych m.in. w ponad 2400 sklepach sieci Biedronka. Klient przy kasie wybiera w aplikacji mobilnej opcję „zapłać” i pokazuje sprzedawcy wyświetlony na ekranie telefonu kod. Kasjer wprowadza kod do systemu, a klient akceptuje transakcję w swoim urządzeniu mobilnym. Transakcja zajmuje średnio ok. 10 sek. System iKASA zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez zastosowanie podwójnego poziomu szyfrowania opartego na najlepszych standardach kryptograficznych. Zaletą jest także możliwość stałej kontroli płatności poprzez sprawdzenie historii transakcji mobilnych w aplikacji.

KZBS: BANKI W BAZYLEI III

...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: