Banki spółdzielcze i ich partnerzy | Rekomendacje na kryzys – maj 2013

NBS 2013/05

KDBS: ADRES DLA MAŁEJ FIRMYKujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku zorganizował warsztaty dla przedsiębiorców "Startujemy z Twoim biznesem!". Szkolenia były dedykowane start-ups oraz firmom zainteresowanym rozwojem biznesu. Podczas warsztatów zaproszeni przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji przedstawili m. in. zasady rejestracji działalności gospodarczej, regulacje podatkowe i możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy europejskich.

EXPRESS ELIXIR

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. jako siódma instytucja finansowa dołączyła do systemu Express ELIXIR, który pozwala na dokonywanie natychmiastowych przelewów. Pieniądze trafiają na konto adresata w ciągu kilkunastu sekund, nawet podczas weekendu. Krajowa Izba Rozliczeniowa zawarła do tej pory umowy z 21 instytucjami bankowymi. Maksymalna wartość szybkiego przelewu nie może przekroczyć 100 tys. zł, lecz system nie nakłada ograniczeń dotyczących liczby realizowanych transakcji. Koszt usługi waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za jeden przelew i jest określany przez każdy bank suwerennie. Podczas V Banking Forum system Express ELIXIR otrzymał nagrodę dla najciekawszej innowacji w 2012 r.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: