Banki spółdzielcze i ich partnerzy: Rekomendacje na kryzysk – styczeń 2014

NBS 2014/01

ZALEGŁE DŁUGI: 40 MILIARDÓW! W 2013 r. łączna kwota zaległych płatności Polaków wzrosła o ponad 1,5 mld zł do rekordowego poziomu 39,82 mld zł. W cyklicznym badaniu InfoDług prowadzonym przez BIG InfoMonitor odnotowano, że tempo zwyżki zobowiązań niespłacanych w terminie (3,83 proc. r./r.) było najniższe od 6 lat, zwolnił też przyrost liczby dłużników (2 proc. r./r.). Średnie zadłużenie przypadające na jednego dłużnika wzrosło o 255 zł do 17 161 zł. Z terminowym regulowaniem zobowiązań nie radziło sobie 2,32 mln osób. Zaległości największego dłużnika z Mazowsza, wyniosły 110 mln zł, a jego dług w ciągu 12 miesięcy zwiększył się - bagatelka - o 9 mln zł! Klient podwyższonego ryzyka to osoba, która nie reguluje powyżej 60 dni zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów bankowych, pożyczek, leasingu, a także opłat za media, usługi telekomunikacyjne, czynszu czy też należności alimentacyjnych.

JASTRZĘBSKI BANK NA YOUTUBE

Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju uruchomił oficjalny kanał promocyjny na YouTube – w najpopularniejszym serwisie społecznościowym zorientowanym wokół nagrań wideo. Na kanale związanym z gospodarczym i społecznym środowiskiem lokalnym pojawiły się już pierwsze materiały, w tym film prezentujący jastrzębski bank pod adresem: www.youtube.com/user/BSJastrzebieTV.

PREMIA ZA MYŚLENIE

Od lipca 2009 r. uruchomiono ponad 700 projektów ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: