Banki spóldzielcze w Unii Europejskiej: Co-operative banks w siedmiu odsłonach

NBS 2009/03

Szwajcarska Grupa Raiffeisena ponad 90 proc. swoich dochodów generuje z marży procentowej. Najwyższy zysk w przeliczeniu na 1 klienta uzyskują banki spółdzielcze Crédit Agricole (418 euro) i Raiffeisena (383 euro), najniższy banki niemieckie (110 euro).

Prof. dr hab. Eugeniusz Gostomski

Instytut Spółdzielczości Uniwersytetu Münster i Eurogroup Consulting z siedzibą w Bad Homburg przygotowały studium dotyczące bankowości spółdzielczej w krajach Unii Europejskiej i w Szwajcarii. Przedmiotem opracowania jest analiza tendencji występujących na rynku usług bankowych, porównanie różnych spółdzielczych grup bankowych oraz przedstawienie strategicznych scenariuszy stanowiących odpowiedź na współczesne wyzwania. Szczegółowej analizie poddano 11 spółdzielczych grup bankowych z 6 krajów UE: Austrii, Finlandii, Francji, Niemiec, Holandii i Irlandii oraz Szwajcarii.

Odsłona I: strategie biznesowe

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: