Banki spółdzielcze: Zmagający się z wyzwaniami

NBS 2016/10

"Czas wdrażania kluczowych rozwiązań organizacyjnych i biznesowych w bankowości spółdzielczej" - pod takim hasłem przebiegało tegoroczne Forum Liderów Banków Spółdzielczych.

Nawiązywało ono do tego, co zachodzi właśnie w polskiej bankowości spółdzielczej. A co można – i to bez wielkiej przesady – nazwać swoistą rewolucją. Chodzi wszak nie tylko o utworzenie spółdzielni IPS przez oba zrzeszenia czy nowelizację kluczowej dla sektora spółdzielczego ustawy umożliwiającej powołanie przez kilkadziesiąt banków zrzeszenia zintegrowanego. Ale też i o to, że kolejne instytucje z sektora dążą do uzyskania samodzielności. Wszystkiemu temu zaś towarzyszą dyskusje poświęcone przyszłości polskiej bankowości spółdzielczej. Próbuje się w nich ustalić taki jej model, który nie zatraciłby tak cennej lokalnej specyfiki, a przy tym odpowiadałby na wyzwania współczesności i zapewniał pełne bezpieczeństwo tak samym instytucjom finansowym, jak i ich klientom.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: