Banki: Wojna o ROR-y

KF 2010.01-03 (styczeń - marzec 2010)

Wczoraj proste konto bankowe na wpływy i wydatki. Dziś ROR (rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy) jest bardzo złożonym produktem finansowym.

Marcin Szypszak

Łatwość dostępu, atrakcyjne oprocentowanie zgromadzonych środków, uproszczone procedury kredytowe i cała gama dodatków, które – przynajmniej do tej pory – z bankowością miały niewiele wspólnego!

Takie zmiany w podejściu do ROR-u, to – przede wszystkim- znak naszych czasów. Nasze konta stają się jeszcze bardziej „osobiste” (parafrazując reklamę jednego z ważniejszych producentów sprzętu komputerowego na świecie). To z jednej strony. Z drugiej powszednieją. Przede wszystkim dzięki łatwości dostępu. Dziś nie trzeba już przekraczać progu swojego domu, by prześledzić historię operacji, dokonanych na rachunku. Większość banków oferuje możliwość logowania internetowego, lub poprzez centrum obsługi telefonicznej czy sms-owej!

Skąd ta zmiana? [alebankmodule origin="..."

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: