Banki z GPW zapłacą w I kw. 1,4 mld zł składek na fundusz przymusowej restrukturyzacji

Z rynku

Bank
Fot. stock.adobe.com/Antonio Bank sign on building in city street Licencja

Giełdowe banki zapłacą ok. 1,4 mld zł składek na fundusz przymusowej restrukturyzacji BFG za 2020 rok, czyli o 17 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z zestawienia opracowanego na podstawie raportów banków.

Giełdowe #banki zapłacą ok. 1,4 mld zł składek na fundusz przymusowej restrukturyzacji #BFG za 2020 rok, czyli o 17 proc. mniej niż rok wcześniej @GPW_WSExchange

Składkę na fundusz przymusowej restrukturyzacji banki muszą w całości rozliczać w I kwartale.

Poniżej wysokość składek na fundusz przymusowej restrukturyzacji w poszczególnych bankach na 2020 rok i na 2019 rok (w mln zł).

Czytaj także: Zmiany w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym: wymóg MREL dla banków ma obowiązywać od 2024 r. >>>

 20202019zmiana rdr
mBank156,3183,9-15%
PKO BP295,8325,8-9%
Getin Noble Bank45,368,4-34%
Santander227173,131%
B.Millennium58,273,3-21%
BNP Paribas126,0116,18%
Pekao208,0369,9-44%
Alior64,8110,0-41%
BOŚ15,6729,3-47%
ING124,4131,2-5%
B.Handlowy84,393,1-9%
Idea Bank7,8822,12-64%
    
 1413,711696,17-17%

Pod koniec lutego Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ustaliła poziom składek na BFG w 2020 roku na poziomie 3.175 mln zł wobec 2.791 mln zł rok wcześniej, z czego 1.575 mln zł ma być przeznaczone na fundusz gwarancyjny banków, a 1.600 mln zł na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków.

Oznacza to, że składki w 2020 roku wzrosną o 13,8 proc., w tym składka na fundusz gwarancyjny banków wzrośnie o blisko 100 proc., natomiast składka na fundusz przymusowej restrukturyzacji spadnie o 20 proc.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: