Banki zainteresowane przejęciem SKOK Jaworzno i Piast mogą zgłaszać się do KNF

Z rynku

Napis bank
Fot. Pixabay.com

Banki zainteresowane udziałem w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Piast i SKOK Jaworzno mogą zgłaszać zainteresowanie do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) do 12 czerwca 2018 r. włącznie.

#Banki mogą zgłaszać się do #KNF do 12 czerwca 2018 r. włącznie #SKOK

KNF podjęła we wtorek jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia SKOK Piast przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową i postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w celu zbadania możliwości przejęcia SKOK Piast przez bank, podano w komunikacie.

“W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Piast, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Piast. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 12 czerwca 2018 r. włącznie” – czytamy w komunikacie.

Aby uzyskać informacje o sytuacji SKOK Piast, zainteresowane banki mogą zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej Kasy, podano także.

KNF podjęła również decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia SKOK Jaworzno przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową i postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w celu zbadania możliwości przejęcia SKOK Jaworzno przez bank, podano w komunikacie.

“W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Jaworzno, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Jaworzno. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 12 czerwca 2018 r. włącznie” – czytamy w komunikacie.

Aby uzyskać informacje o sytuacji SKOK Jaworzno, zainteresowane banki mogą zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej Kasy, podano także.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: