Bank_miesiąca: Bank Millennium – kupiona przyszłość

BANK 2009/11

Inwestor, który kupił jedną akcje Banku Millennium po cenie 4,55 zł pierwszego dnia października i sprzedał je 26 dni później, mógł zarobić 66 groszy. Stopa zwrotu za ten okres wyniosła więc ponad 14,5 proc.  

Marek Kwiatkowski

Zysk był niezły, tym bardziej że w tym samym czasie indeks WIG20 wzrósł zaledwie 5,56 proc., a cały wskaźnik WIG-Banki – 8,63 proc.

Akcje Millennium zyskiwały dzięki rekomendacjom i prognozom na dobre wyniki kwartalne. Zdaniem specjalistów bank zyska najwięcej na poprawiającej się sytuacji gospodarczej w przyszłym roku. Natomiast szybka reakcja zarządu na pierwsze oznaki kryzysu pod koniec ubiegłego oraz na początku tego roku spowodowała spadek kosztów operacyjnych o blisko 10 proc. w pierwszych sześciu miesiącach br.

Kolejne kwartały, według zapowiedzi prezesa Bogusława Kotta, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: