Bankowość i Finanse | Technologie – Kadry IT dla cyberbezpieczeństwa

BANK 2020/04

Szybka cyfryzacja gospodarki w ostatnich latach gwałtownie zwiększyła zapotrzebowanie nie tylko na informatyków i programistów, ale też na specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym. Również banki mają problemy ze znalezieniem takich specjalistów na rynku.

W prognozie dotyczącej etatów w branży IT (ICT) przygotowanej przez firmę Empirica SA oceniono, że nadwyżka popytu lub niedoboru (liczona jako liczba wolnych etatów) osiągnie 756 tys. stanowisk w 2020 r. W tej liczbie 530 tys. to dodatkowe miejsca pracy w zawodach specjalistów ICT i około 226 tys. na poziomie zarządzania. Od kilku lat zwraca się też uwagę na poprawienie dopasowania pomiędzy umiejętnościami dostępnymi i tymi wymaganymi do cyfrowej transformacji gospodarki. Komisja Europejska opracowała długoterminową strategię dotyczącą e-umiejętności. Łatwo dostrzec brak specjalistów w tak wąskiej dziedzinie, jak cyberbezpieczeństwo.

W bankach

Jak mówi Małgorzata Gromulska, menedżer zespołu w Biurze Partnerstwa Biznesowego PKO Banku Polskiego, szybki postę...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: