Bankowość spółdzielcza: Banki spółdzielcze w świetle CSR

NBS 2015/09

W obecnej rzeczywistości gospodarczej zaobserwować można rosnące zainteresowanie zagadnieniami społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility - CSR). Organizacje coraz częściej podejmują działania zmierzające do tego, aby dbałość o interesy ekonomiczne powiązana była z dbałością o przestrzeganie etycznych zasad odpowiedzialności wobec społeczeństwa i środowiska naturalnego.

Sabina Załupska,
Bank Spółdzielczy w Limanowej

Działania w obszarze CSR od zawsze towarzyszyły działalności banków spółdzielczych, a dziś coraz częściej stają się również codzienną praktyką innych podmiotów gospodarczych.

Zysk czy człowiek?

Społeczna odpowiedzialność biznesu określana jest jako nurt ideowy tworzący pewnego rodzaju katalog zobowiązań, jakie podmioty gospodarcze – oprócz swojego głównego celu, jakim jest pomnażanie zysku w jak najkrótszym czasie – powinny dokonywać na rzecz społeczeństwa. Wg dr. Adama Płachciaka z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu CSR to:

  • sztuka prowadzenia działalności gospodarczej w oparciu o tworzenie trwał...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: