Bankowość spółdzielcza: Szanse i wyzwania wynikające z nowego ładu regulacyjnego

NBS 2017/06

Banki spółdzielcze, podobnie jak wszystkie instytucje finansowe, stoją obecnie przed poważnymi wyzwaniami wynikającymi szczególnie z nowego ładu regulacyjnego i potrzeb rynku, a także związanymi z elektronizacją i bezpieczeństwem.

Włodzimierz Kiciński

Dyrektywa PSD2 z 2015 r. wywarła bardzo istotny wpływ na funkcjonowanie rynku usług płatniczych i całego sektora bankowego. Wymaga i będzie nadal wymagała od banków licznych działań dostosowawczych. Wiele wskazuje na to, że przyniesie ona istotne korzyści, będzie stymulować innowacyjność oraz zagwarantuje bezpieczeństwo transakcji i klientów.

Cele PSD2

Celem PSD 2 było doprowadzenie do silniejszego zintegrowania i efektywności europejskiego rynku płatności, stworzenie szans dla dostawców usług płatniczych (w tym nowych graczy), umożliwienie bezpiecznego dokonywania płatności i zapewnienie większej ochrony konsumentów.

W dyrektywie PSD2 przywiązuje się dużą wagę do ochrony klientów. Wyraża ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: