Beata Stelmach została powołana na prezesa PZL-Świdnik

Kadry

fot. mat. prasowe

Grupa Leonardo wyznaczyła Beatę Stelmach, dotychczasową wiceprezes Leonardo Helicopters Polska, na stanowisko nowego prezesa zakładów PZL-Świdnik.

Beata Stelmach posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe obejmujące rynki kapitałowe, politykę oraz przemysł.

Beata Stelmach zastąpi Mieczysława Majewskiego, który ogłosił wycofanie się ze spółki po udzieleniu wsparcia nowej prezes we wdrażaniu w obowiązki.

„Z radością witamy panią Beatę w zespole Leonardo w Polsce. Jej głęboka znajomość polskiego krajobrazu przemysłowego oraz wizja sprawią, że zakłady PZL-Świdnik będą nadal odgrywać znaczącą rolę w polskim przemyśle obronnym jako preferowany partner rządu oraz zasadniczy element sieci grupy Leonardo. Jej zaangażowanie, wraz z otwarciem biura korporacyjnego Leonardo Polska, stanowi część strategii grupy Leonardo mającej na celu umocnienie swojej obecności w tym ważnym kraju. Jednocześnie chcę podziękować panu Mieczysławowi za to, jak silnym i godnym zaufania prezesem był przez ostatnie lata” – powiedział dyrektor zarządzający pionu Leonardo Helicopters Gian Piero Cutillo, cytowany w komunikacie.

Beata Stelmach posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe obejmujące rynki kapitałowe, politykę oraz przemysł, podano również.

Leonardo należy do grona 10 największych globalnych graczy w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa oraz jest najważniejszą włoską spółką przemysłową w tej branży. Jest notowana na Mediolańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. firma odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 12 mld euro. W Polsce posiada spółkę zależną PZL-Świdnik.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: