Będą sprzedawać karty kredytowe od ręki

Polecamy

Sygma Bank, przejęty właśnie przez BGŻ BNP Paribas, wprowadza na rynek nowy produkt i ogłasza zamiar podwojenia sieci punktów stacjonarnych

Sygma Bank, przejęty właśnie przez BGŻ BNP Paribas, wprowadza na rynek nowy produkt i ogłasza zamiar podwojenia sieci punktów stacjonarnych

Czy to przypadek, że o swoich planach rozwojowych Sygma Bank informuje dzień po tym, jak BGŻ BNP Paribas ogłosił podpisanie umowy w sprawie zakupu banku od francuskiej spółki matki? Być może tak, a być może to sygnał, że marka Sygma jednak pozostanie na rynku?

W każdym razie nowy produkt wprowadzany na rynek jest ciekawy. MasterCard Instant, bo tak się nazywa nowa karta kredytowa dostępna w placówkach Sygmy od dzisiaj, to kredytówka, którą można otrzymać od ręki. Doradcy banku na miejscu w placówce badają zdolność kredytową klienta i drukują spersonalizowane karty.

Przedstawiciele Sygmy deklarują, że cały proces nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Karta natychmiast po odebraniu jest aktywna i można z nią wybrać się na zakupy. - Cały proces jest możliwy dzięki specjalnej metodzie oceny kredytowej, co pozwala na personalizację karty i dostarczenie numeru PIN w czasie rzeczywistym poprzez SMS. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa - deklaruje Nicolas Kern z zarządu Sygma Banku, odpowiedzialny za marketing, CRM i sprzedaż.

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji zamieszczoną na stronie internetowej banku, karta wydawana jest za darmo, a miesięczna prowizja za jej użytkowanie wynosi 4 zł. Oprocentowanie kredytu zaciąganego za jej pomocą wynosi 10 proc. w skali rocznej.

Użytkownicy MasterCard Instant mogą korzystać ze standardowego okresu bezodsetkowego, możliwości rozłożenia zadłużenia na raty, lub transakcji gotówkowych (np. wypłata gotówki z bankomatu, przelew gotówki bezpośrednio na konto przy użyciu systemu bankowości elektronicznej Sygma OnLine lub w drodze dyspozycji telefonicznej).

Jednocześnie ogłoszono plany podwojenia sieci punktów w centrach handlowych. Obecnie Sygma Bank ma ich 29, a od początku przyszłego roku rozpocznie się proces rozszerzania sieci. Docelowo ma ich być 60.

Sygma Bank specjalizuje się w sprzedaży kart kredytowych oraz udzielaniu kredytów ratalnych przy współpracy z sieciami handlowymi. Jest jednym z największych wydawców kredytówek w Polsce - ma ich prawie 700 tys.

Wczoraj BGŻ BNP Paribas poinformował o podpisaniu umowy zakupu akcji banku. Transakcja była spodziewana, ponieważ oba banki łączy właściciel - francuska spółka-matka. Instytucje na razie nie poinformowały, czy w wyniku połączenia marka Sygma zniknie z rynku.

Źródło: www.cashless.pl

Udostępnij artykuł: