Będzie SGB Mobile. SGB-Bank SA i Novum podpisały list intencyjny

Bankowość spółdzielcza / Bezgotówkowo

Pomimo sytuacji związanej z koronawirusem, w SGB są realizowane nowe projekty. SGB-Bank SA oraz Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. podpisały list intencyjny deklarujący wolę współpracy przy uruchamianiu nowych usług i funkcjonalności w systemach i platformach dedykowanych klientom Banków Spółdzielczych SGB.

open bank
Fot. stock.adobe.com/burdun

Pomimo sytuacji związanej z koronawirusem, w SGB są realizowane nowe projekty. SGB-Bank SA oraz Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. podpisały list intencyjny deklarujący wolę współpracy przy uruchamianiu nowych usług i funkcjonalności w systemach i platformach dedykowanych klientom Banków Spółdzielczych SGB.

#BłażejMika: To kolejny krok w budowaniu silnej, służącej klientom platformy usług bankowych, zawierającej najnowocześniejsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązania technologiczne #NoweTechnologie #BankiSpółdzielcze #SGBBank @SGBBank #Novum

Współpraca obejmować będzie rozwijanie bankowości mobilnej i internetowej dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, w tym między innymi kolejnych funkcji BLIK, kredytów online, cyfrowej tożsamości i rozwoju platformy FrontEnd.

Nowe możliwości BS API

Wykorzystując system otwartej bankowości BS API, Novum i SGB-Bank będą przygotowywały nowe funkcjonalności w ramach interfejsu udostępnionego przez organizacje płatnicze Visa i MasterCard w oferowanych przez siebie systemach.

– Dla Banków Spółdzielczych SGB to kolejny krok w budowaniu silnej, służącej klientom platformy usług bankowych, zawierającej najnowocześniejsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązania technologiczne.

Wykorzystujemy do tego celu istniejące już w bankach systemy i platformy oraz BS API – jedno z najważniejszych narzędzi informatycznych, w które wzbogaciła się bankowość spółdzielcza w 2019 roku – podkreśla Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA.

SGB Mobile

Ostateczne porozumienie pomiędzy stronami ma nastąpić nie później niż w ciągu dwóch miesięcy.

Przypomnijmy, że SGB-Bank SA zamyka obecnie kolejne etapy przygotowywania nowej otwartej platformy omnikanałowej BS API.

W ramach platformy klienci Banków Spółdzielczych SGB otrzymają aplikację mobilną SGB Mobile, do której w następnych terminach będą dokładane kolejne funkcjonalności, takie jak np. proces automatycznego dodawania kart do cyfrowych portfeli Google Pay i Apple Pay z poziomu aplikacji mobilnej.

Ponadto będzie możliwość zarządzania subskrypcjami, której jak dotąd nie oferuje jeszcze żaden bank w Polsce.

BLIK w aplikacji mobilnej Novum

W systemie Novum Bank Enterprise będą wprowadzane oczekiwane przez banki spółdzielcze nowe funkcje, dla działania których niezbędne są interfejsy do systemów i platform udostępniane przez SGB-Bank SA.

Jako pierwsza zostanie udostępniona usługa BLIK w działającej już aplikacji mobilnej Novum, a następnie kolejne takie jak możliwość zarządzania kartami online przez klienta, czy też procesowanie wzorcowych produktów bankowych, opartych o wytyczne zrzeszeniowe.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter>> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

– Jesteśmy obecni w połowie Banków Spółdzielczych SGB, które od wielu lat pracują w oparciu o nasze oprogramowanie. Poszerzamy współpracę z SGB w odpowiedzi na oczekiwania banków spółdzielczych użytkujących nasze oprogramowanie.

Uzyskanie dostępu do interfejsu systemów SGB pozwoli nam oferować rozwiązania, których spodziewają się banki spółdzielcze oraz ich klienci. Ważne jest dla nas poszerzanie możliwości, jakie daje Novum Bank Enterprise, będący skutecznym narzędziem w pracy banku spółdzielczego – wyjaśnia Zbigniew Forenc, wiceprezes Zarządu Novum.

Udostępnij artykuł: