Będzie więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie. Porozumienie innogy Polska oraz ING Bank Śląski

ESG

innogy Polska oraz ING Bank Śląski podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności, podało innogy. Kluczowym aspektem zawartego porozumienia jest rozwój sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Warszawy.

Samochody elektryczne
Fot. stock.adobe.com/malajscy

innogy Polska oraz ING Bank Śląski podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności, podało innogy. Kluczowym aspektem zawartego porozumienia jest rozwój sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Warszawy.

#innogy Polska oraz @INGBankSlaski podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności #INGBankSlaski #elektormobilność #samochodyelektryczne

W umowie podpisanej przez innogy oraz ING Bank Śląski firmy zobowiązały się do wspólnego wypracowania rozwiązań w zakresie integracji usług związanych z rynkiem elektromobilności, w tym zarówno finansowych, jak i transakcyjnych. W ramach współpracy w stolicy powstaną m.in. nowe stacje ładowania dla pojazdów napędzanych energią elektryczną, podano."Od lat angażujemy się w rozwój elektromobilności w Polsce, sukcesywnie rozbudowując sieć stacji ładowania aut elektrycznych w stolicy. Cieszymy się, że wraz z ING będziemy dalej pracować nad upowszechnieniem usług w obszarze e-mobility" - powiedział członek zarządu innogy Polska ds. handlu Janusz Moroz, cytowany w komunikacie."Podpisanie umowy to kolejny etap współpracy z innogy. Wierzymy, że przyczyni się ona do upowszechnienia samochodów elektrycznych w Polsce. Drogą do tego jest udostępnienie floty samochodów elektrycznych na zasadach współdzielenia oraz stworzenie sieci stacji ładowania" - dodała wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman.

Kontynuacja wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności

Podpisanie umowy o partnerstwie innogy Polska a ING Bankiem Śląskim to kontynuacja wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności. Na początku tego roku innogy Polska przy wsparciu ING Banku Śląskiego przeprowadziła pilotaż najmu elektrycznych samochodów na zasadach idei współdzielenia, a w lipcu uruchomiła 10 nowych punktów ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki, podsumowano.Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem Grupy wyniosły 126,01 mld zł na koniec 2017 r.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: