BESI: Kupuj dla spółki Magellan

Finanse i gospodarka

Espirito Santo Investment Bank (BESI) w raporcie z 21 maja, utrzymuje rekomendację KUPUJ dla spółki Magellan i znacznie podnosi docelową cenę akcji do 89,8 PLN z 55,9 PLN. Wynika to z aktualizacji prognoz (podniesienie prognozy zysku netto na lata 2014-16 średnio o 8 proc.) oraz obniżenia stopy dyskontowej.

Magellan jest liderem na polskim rynku finansowania służby zdrowia i analitycy są przekonani, że spadek ceny akcji od początku roku o 13 proc. (wobec płaskiego indeksu WIG) jest nieuzasadniony i powinien być postrzegany, jako dobra okazja do wejścia w tę inwestycję. BESI prognozuje dalszy dwucyfrowy wzrost zysków, napędzany ekspansją bilansu spółki.

Analitycy przewidują, że w 2014 roku zysk na jedną akcję wzrośnie o 15 proc., w roku 2015 – o 18 proc. i w roku 2016 – o 16 proc. Mimo tej atrakcyjnie wyglądającej ścieżki wzrostu, akcje spółki Magellan notowane są obecnie przy jednocyfrowych mnożnikach cena do zysku. BESI uważa, że firma powinna być w stanie pokazać solidny wzrost i utrzymać dobre poziomy rentowności. Zarząd spółki kontynuuje proces dywersyfikacji portfela, idąc w kierunku większego finansowania gmin i inwestycji medycznych, ale ich sprzedaż jest jeszcze dość słaba. Analitycy widzą ryzyka, związane z możliwymi zmianami w polskim sektorze ochrony zdrowia (głównie związane z procesem komercjalizacji), ale są przekonani, że zmiany te będą wprowadzane stopniowo.

Więcej informacji w załączonym raporcie. W razie dodatkowych pytań prośba o kontakt z autorem rekomendacji: Łukasz Jańczak, analityk, Espirito Santo Investment Bank (BESI).

Źródło: Espirito Santo Investment Bank

Udostępnij artykuł: