BESI Silver Bullets: na te spółki warto zwrócić uwagę w czwartym kwartale 2013

Finanse i gospodarka

Analitycy Espirto Santo Investment Bank (BESI) w najnowszym raporcie Silver Bullets CEE wskazują, które spółki w ich przekonaniu mogą w czwartym kwartale br. zrealizować swój potencjał wzrostowy lub spadkowy.

Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego rekomendację KUPUJ otrzymały TVN (cena docelowa 14,5 PLN), Cyfrowy Polsat (cena docelowa 23,7 PLN), LPP (cena docelowa 10 010 PLN) oraz Lotos (cena docelowa 55,7 PLN). Natomiast wśród walorów z rekomendacją SPRZEDAJ znalazł się Alior Bank z ceną docelową na poziomie 71 PLN oraz JSW z ceną docelową 59,3 PLN.

SEKTOR TMT (TECHNOLOGIA, MEDIA, TELEKOMUNIKACJA)

Zespół BESI rekomenduje KUPUJ dla Cyfrowego Polsatu, który ma w ocenie analityków 17 proc. potencjał wzrostowy oraz TVN (21 proc. potencjał wzrostowy). Analitycy BESI są przekonani, że akcje spółek zaangażowanych w telewizję mogą najbardziej skorzystać na oczekiwanym ożywieniu na rynku reklam w 2014 roku, który będzie napędzany wzrostem oglądalności telewizji, zmianą prawa medialnego oraz przeładowanym kalendarzem wyborczym w latach 2014-2015.

SEKTOR HANDLU DETALICZNEGO

W sektorze handlu detalicznego Dział Analiz BESI rekomenduje KUPUJ dla LPP z ceną docelową na poziomie 10 010 PLN, co stanowi atrakcyjny 28 proc. potencjał wzrostowy na dzień publikacji raportu (5 września). Analitycy rekomendują zakup z uwagi na perspektywy, jakie stwarza spodziewane zwiększenie powierzchni handlowej
w najbliższych latach. Prognozowane dobre wyniki w III kwartale 2013 roku oraz potencjalna umowa franczyzowa na Bliskim Wschodzie to także możliwe, krótkoterminowe motory wzrostu. LPP planuje otwarcie pierwszych sklepów poza Europą na II połowę 2014 roku.

SEKTOR PALIWOWY

Lotos również otrzymał od BESI rekomendację KUPUJ z ceną docelową na poziomie 55,70 PLN, co oznacza niemal 50 proc. potencjał wzrostowy. Analitycy oczekują, że Lotos kupi węglowodorowe aktywa produkcyjne
w Norwegii i jeszcze w tym roku rozpocznie „odmrażanie” posiadanych tam aktywów podatkowych, co powinno być bardzo silnym katalizatorem wzrostu. BESI jest także bardzo pozytywnie nastawione do inicjatyw wymienionych w czerwcowej strategii wzrostowej Lotosu, czyli instalacji koksującej, która powinna poprawić wydajność paliwową oraz ekspansji w sektorze wydobycia i produkcji (tzw. upstream), co powinno do 2015 roku czterokrotnie zwiększyć produkcję węglowodorów (do 25 tys. baryłek dziennie).

SEKTOR FINANSOWY

Alior Bank, który po raz pierwszy znalazł się w raporcie Silver Bullets, otrzymał rekomendację SPRZEDAJ. Analitycy BESI uważają, że jeszcze w 2013 roku mogą się zmaterializować dwa ryzyka, dotyczące tej spółki. Chodzi przede wszystkim o rekomendację KNF w sprawie działalności bancassurance oraz możliwą sprzedaż 34 proc. akcji Alior Banku przez Carlo Tassara.

SEKTOR WYDOBYWCZY

Według BESI inwestorzy powinni również rozważyć SPRZEDAŻ walorów JSW. – W naszych rekomendacjach zwróciliśmy uwagę na niskie ceny rynkowe węgla koksującego z uwagi na słaby popyt będący wynikiem nadpodaży. W związku z tym  oczekujemy, że w III kwartale 2013 roku spółka odnotuje straty – komentuje Maciej Hebda, szef zespołu analityków Biura Maklerskiego Espirito Santo Investment Bank

130909.besi.01.550x

Źródło: Espirito Santo Investment Bank

Udostępnij artykuł: