Bez cyberbezpieczeństwa nie będzie skutecznej cyfryzacji polskich firm

Firma

Cyberprzestępca
Fot. Pixabay.com

Polskie firmy muszą pamiętać, że skuteczne procesy cyfryzacyjne są możliwe jedynie z prawidłowym i systematycznym podejściem w zakresie cyberbezpieczeństwa, ocenił w rozmowie z ISBnews dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa Cisco Lothar Renner.

Aż 70% firm spowalnia projekty cyfryzacji z powodu obaw przed zapewnieniem im odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa #cyfryzacja #cyberbezpieczeństwo

“Cyfryzacja jest tylko możliwa jeśli funkcjonujemy w środowisku chronionym. To jest bardzo ważne – cyfryzacja bez bezpieczeństwa jest niemożliwa. Jeśli jesteś na ścieżce digitalizacji, kwestią numer jeden jest jak chronisz ten proces” – powiedział Renner podczas konferencji Cybersec.

Według Cisco Annual Security Raport, aż 70% firm spowalnia projekty cyfryzacji z powodu obaw przed zapewnieniem im odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa.

Ataki hakerskie dotknęły ponad 80% firm w 2017 r.

“W ub.r. ataki hakerskie dotknęły ponad 80% firm. Zabezpieczenie samych urządzeń końcowych, zwłaszcza w branży przemysłowej, nie wystarczy. Cyberbezpieczeństwo musi być zintegrowane z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa. Dodatkowo musi być regularnie uaktualniane” – wskazano w raporcie.

“W odpowiedzi na te potrzeby Cisco rozwija działalność zespołu ekspertów ds. bezpieczeństwa Talos, tworzącego bazę danych o zagrożeniach. Wszystkie nasze produkty z kategorii cyberbezpieczeństwa wykorzystują informacje od Cisco Talos, by lepiej zrozumieć zagrożenia i wysyłać alerty z tym związane w formie powiadomień. Co to oznacza dla konkretnego klienta? Powiedzmy, że firma w Polsce otrzymała email zawierający złośliwe oprogramowanie. Rozwiązanie Cisco Email Security widzi to i blokuje. Taki atak jest notowany w naszej bazie danych Talos i od tej pory każdy klient na świecie będzie chroniony automatycznie przed tym zagrożeniem” – podsumował ekspert Cisco.

Cisco to notowany na Nasdaq światowy lider w dziedzinie rozwiązań sieciowych.

Źródło: Sebastian Gawłowski, ISBnews

 

Udostępnij artykuł: