Bezgotówkowy Orange Warsaw Festival. Uczestnicy będą mogli płacić opaskami Mastercard

Z rynku

Już w najbliższy piątek, 31 maja, na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec rozpocznie się kolejna edycja Orange Warsaw Festival. Mastercard, sponsor i partner technologiczny wydarzenia, także i w tym roku zadba o wygodne i bezpieczne płatności na terenie festiwalu, który będzie całkowicie bezgotówkowy. Festiwalowicze, wzorem ubiegłej edycji, będą mogli korzystać z opasek płatniczych w technologii zbliżeniowej Mastercard, które są bardzo wygodne w plenerowych okolicznościach.

Opaska płatnicza Mastercard
Opaska płatnicza Mastercard Fot. Materiały prasowe

Już w najbliższy piątek, 31 maja, na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec rozpocznie się kolejna edycja Orange Warsaw Festival. Mastercard, sponsor i partner technologiczny wydarzenia, także i w tym roku zadba o wygodne i bezpieczne płatności na terenie festiwalu, który będzie całkowicie bezgotówkowy. Festiwalowicze, wzorem ubiegłej edycji, będą mogli korzystać z opasek płatniczych w technologii zbliżeniowej Mastercard, które są bardzo wygodne w plenerowych okolicznościach.

Uczestnicy #OrangeWarsawFestival będą mogli korzystać z opasek płatniczych w technologii zbliżeniowej @MastercardPL #Mastercard

Na terenie festiwalu będzie można płacić wyłącznie bezgotówkowo – kartami płatniczymi, zbliżeniowo telefonem, a także silikonową opaską na nadgarstek z kartą przedpłaconą, która po raz pierwszy pojawiła się na Orange Warsaw Festival w zeszłym roku. Opaski szybko zyskały wówczas spore grono użytkowników – wydano prawie 4 tysiące sztuk. Osoby posiadające opaski płatnicze z poprzedniej edycji festiwalu będą mogły z nich korzystać również i w tym roku.

Wygodne i bezpieczne płatności opaskami

W silikonowych opaskach znajdują się karty przedpłacone, dzięki czemu można nimi płacić zbliżeniowo tak samo, jak tradycyjnymi kartami płatniczymi. Aby móc korzystać z opaski, należy ją wcześniej zasilić, co można zrobić na kilka sposobów. Te niezarejestrowane można zasilić w dowolnym Punkcie Obsługi Opasek  na terenie festiwalu. W tych samych punktach będzie można sprawdzić saldo swojej opaski, przykładając ją do zamontowanych tam urządzeń.

Co da zarejestrowanie opaski?

Użytkownicy, którzy zdecydują się zarejestrować swoją opaskę na stronie opaska.alterart.pl, będą mieli więcej opcji jej zasilenia za pomocą aplikacji festiwalowej – przelewem online lub przez transfer środków z innej karty płatniczej.Dodatkowo, z zarejestrowanej opaski można korzystać w szerszym zakresie, także poza terenem festiwalu i po jego zakończeniu, przez cały okres ważności karty płatniczej powiązanej z opaską, czyli do 30 kwietnia 2021 r. Obejmuje to nadchodzące wydarzenia muzyczne, na których również pojawią się opaski płatnicze Mastercard, czyli tegoroczne edycje Open’er Festival oraz Kraków Live Festival, ale też wszystkie miejsca, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard, a także zakupy w internecie. Po rejestracji otrzymuje się numer PIN karty, dzięki czemu można wykonywać transakcje na kwoty wyższe niż 50 PLN. Zarejestrowanie opaski daje też możliwość zarządzania kartą z poziomu serwisu internetowego, m.in. szybkiej blokady kwoty, która się na niej znajduje, w przypadku kradzieży lub zgubienia opaski.

„Wszystkie bezgotówkowe rozwiązania, które wdrożyliśmy na Orange Warsaw Festival,  służą ułatwieniu i przyspieszeniu płatności oraz zwiększeniu bezpieczeństwa i wygody uczestników wydarzenia. Chcemy, żeby festiwalowicze mogli dzięki temu skupić się na bezcennych chwilach, słuchając swoich ulubionych wykonawców wśród bliskich, którzy dzielą z nimi tę samą pasję” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Bezpłatne płatności

Płatności bezgotówkowe realizowane przy pomocy zarejestrowanych opasek płatniczych będą bezpłatne, zarówno podczas, jak i po festiwalu. Koszty mogą pojawić się jedynie przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 PLN) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1% od wartości transakcji). Natomiast dla niezarejestrowanych opasek od 1 października br. będzie naliczana opłata 1 PLN miesięcznie. W przypadku braku środków na opasce, opłata nie będzie pobierana. Szczegółowe informacje odnośnie opłat znajdują się na stronie opaska.dipocket.org/legal/tariffs.Opaski będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Opasek na terenie festiwalu. Uczestnicy ubiegłorocznego Orange Warsaw Festival, Open’er Festival i Kraków Live Festival, którzy zachowali otrzymane wtedy opaski płatnicze, będą mogli używać ich również na tegorocznych edycjach tych festiwali.Udostępnienie innowacyjnych opasek zbliżeniowych to efekt współpracy Mastercard, sponsora i partnera technologicznego festiwalu, firmy DiPocket, operatora kart umieszczonych w opaskach, a także Alter Art, organizatora Orange Warsaw Festival. 
Źródło: MasterCard
Udostępnij artykuł: