Bezpieczeństwo – Poczta Polska: Bezpieczna logistyka gotówki

NBS 2017/05

Banki, instytucje finansowe, sieci handlowe – coraz więcej renomowanych instytucji korzysta z usługi logistyki gotówki oferowanej przez Pocztę Polską. Realizację zleceń z tego obszaru realizuje wyspecjalizowana jednostka Poczty – Pion Poczta Polska Ochrona, która od wielu lat specjalizuje się m.in. w obsłudze obrotu gotówkowego oraz konwojowaniu i ochronie powierzonych wartości pieniężnych.

0005

Banki, instytucje finansowe, sieci handlowe – coraz więcej renomowanych instytucji korzysta z usługi logistyki gotówki oferowanej przez Pocztę Polską. Realizację zleceń z tego obszaru realizuje wyspecjalizowana jednostka Poczty – Pion Poczta Polska Ochrona, która od wielu lat specjalizuje się m.in. w obsłudze obrotu gotówkowego oraz konwojowaniu i ochronie powierzonych wartości pieniężnych.

Nasze nowoczesne rozwiązania techniczne i organizacyjne zostały docenione przez renomowane instytucje finansowe i banki, a posiadane zasoby umożliwiają elastyczne dostosowywanie oferty do indywidualnych potrzeb wszystkich klientów – mówi Jacek Jasiński, dyrektor Zarządzający Pionem Poczta Polska Ochrona.

Szybkość operacji, zasięg w całej Polsce, najwyższy poziom bezpieczeństwa, i bezbłędne przetwarzanie gotówki, stabilna pozycja i wieloletnie doświadczenie to kluczowe argumenty dla największych instytucji finansowych w Polsce do rozwijania długotrwałej współpracy z Pocztą Polską w zakresie obsługi obrotu gotówkowego. Ich śladem coraz chętniej podążają mniejsze podmioty.
Poczta Polska S.A. jest jedną z największych firm w Polsce, która przyjęła i od dawna stosuje ujednolicone i przejrzyste procedury w obsłudze klientów instytucjonalnych, a specjalistyczny Pion Poczta Polska Ochrona to miejsce, w którym każdego dnia przetwarzany jest potężny strumień gotówki. Ta wyspecjalizowana jednostka Poczty Polskiej obejmuje swym zasięgiem obszar całego kraju, odpowiadając m.in. za kompleksową obsługę obrotu gotówkowego, konwojowanie i ochronę wartości pieniężnych – dodaje Jacek Jasiński.

NASZE ZASOBY – NASZA SIŁA
  • Największa w Polsce sieć Centrów Obsługi Gotówki.
  • Ponad 500 pojazdów specjalistycznych.
  • Stabilna kadra ponad 3000 kwalifikowanych pracowników.
  • Ponad 7000 placówek w całym kraju.
  • Systemy operacyjne i techniczne wsparcie klienta.

Doświadczona kadra zatrudniona na umowy o pracę

Stabilna i doświadczona kadra ponad trzech tysięcy zatrudnionych na podstawie umowy o pracę kwalifikowanych pracowników ochrony świadczy specjalistyczne usługi realizacji wpłat i wypłat zamkniętych, obsługi urządzeń bankowych, takich jak bankomaty, wpłatomaty oraz wrzutnie, przeliczania, sortowania gotówki i weryfikacji autentyczności znaków pieniężnych w sieci pięćdziesięciu nowocześnie wyposażonych Centrów Obsługi Gotówkowej (COG), przekazywania wpłat na wskazany przez Klienta rachunek bankowy.
Pion Poczta Polska Ochrona, jeden z liderów na krajowym rynku obsługi obrotu gotówkowego, wciąż dynamicznie się rozwija, jednocześnie podnosząc poziom bezpieczeństwa i standardy swoich usług. O skuteczności tych procesów świadczy najlepiej stale poszerzające się grono klientów – największych instytucji finansowych, przede wszystkim banków, doceniających kompleksowość oferty i gwarancje najwyższego bezpieczeństwa, poparte wysokimi polisami ubezpieczeniowymi.

Pion Poczta Polska Ochrona ul. Rodziny Hiszpańskich 8 00-940 Warszawa tel. 22 656 51 02 faks 22 656 59 02 sekretariat.ppo@poczta-polska.pl www.poczta-polska.pl

Do dyspozycji naszych klientów oddajemy ponad siedem tysięcy placówek w całym kraju, blisko sto osiemdziesiąt sekcji konwojowych i ponad pięćset pojazdów specjalistycznych w tym nowe bankowozy typu A i B, oraz dedykowany serwis transakcyjny, dostępny przez siedem dni w tygodniu. System ten umożliwia wygodne i szybkie składanie zamówień, monitorowanie ich statusu, a także wgląd do historii zamówień oraz generowanie raportów – zaznacza Jacek Jasiński
Udostępnij artykuł: