Bezpieczne ferie z ubezpieczeniem

Finanse i gospodarka

Międzynarodowa Federacja Narciarska propaguje odpowiedzialne zachowania na stoku. Niestety najczęściej kolizje na stoku są spowodowane nadmierną prędkością‚ brakiem panowania nad nartami lub niezauważeniem innego uczestnika ruchu. Przed niebezpiecznymi i kosztownymi skutkami wypadków może uchronić polisa turystyczna przygotowana specjalnie dla wielbicieli aktywnego wypoczynku na śniegu.

Wybierając ubezpieczenie – szczególnie planując wyjazd zimowy, który może wiązać się z kontuzjami – powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich. Koszt polisy turystycznej BRE Ubezpieczenia stanowi zaledwie niewielki ułamek kosztów podróży, a zabezpieczy nas przed wieloma nieprzewidzianymi zdarzeniami – poczynając od choroby czy zgubienia bagażu, aż po spowodowanie nieszczęśliwego wypadku na stoku z udziałem innego narciarza. Czy warto tak ryzykować, skoro dzienny koszt ubezpieczenia dla 1 osoby może wynieść już od 2,22 zł” – mówi Beata Piotrowska z BRE Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne to jednak nie tylko nasze bezpieczeństwo na stoku. Po nieszczęśliwym wypadku, jeśli znajdziemy się w szpitalu, możemy liczyć na pokrycie kosztów opieki nad towarzyszącymi nam małoletnimi dziećmi i organizację ich powrotu do domu. Uzyskamy też zwrot kosztów podróży i zakwaterowania osoby towarzyszącej nam w czasie pobytu w szpitalu.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: