Bezpiecznie na wodzie z Wartą

Finanse i gospodarka

Mateusz Kusznierewicz, ambasador ubezpieczeń turystycznych Warty, radzi, jak bezpiecznie spędzać czas na żaglówce, kajaku, pontonie czy motorówce, a także podczas rejsu jachtem. Po pierwsze należy upewnić się, że sprzęt, na którym zamierza się wypłynąć, jest sprawny.

Ważne jest także, aby wszystkie dzieci na pokładzie miały na sobie kapoki. Jeśli wiatr przekracza 5 stopni w skali Beauforta, wszyscy członkowie załogi powinni założyć kapoki. Warto poinformować znajomych, dokąd się płynie i kiedy się wróci, oraz zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy. Mateusz Kusznierewicz radzi także, co zrobić, gdy łódź się wywróci, gdy nagle rozpęta się burza, a także, o czym pamiętać, zanim w ogóle się wypłynie. Przypomina również, aby nie sterować jachtem pod wpływem alkoholu.

Wiele mówi się o tym, że nie powinno się pływać po spożyciu alkoholu, o bacznej obserwacji dzieci, które ma się pod opieką, o uruchamianiu wyobraźni podczas pływania, kąpieli czy żeglowania. Wszystkie te zalecenia sprowadzają się jednak do konkluzji, że nasze bezpieczeństwo leży w naszych rękach. Jesteśmy odpowiedzialni za siebie i bliskich i mamy w rękach swoje życie” – mówi Mateusz Kusznierewicz.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: