Bezpłatne porady z okazji Święta Kobiet Biznesu w Bankier.pl

Finanse i gospodarka

W tym roku już po raz trzeci Bankier.pl zaprasza do obchodzenia Święta Kobiet Biznesu. Dla wszystkich przedsiębiorczych Pań przygotowaliśmy darmowe dyżury m.in. z takich dziedzin jak prawo, dotacje unijne, podatki. 8 marca rozpocznie się również konkurs na Kobietę Biznesu 2012.

Od niemal trzech lat Barbara Sielicka, redaktor Bankier.pl, prowadzi autorski j cykl „Kobiecy pomysł na biznes” gdzie przedstawia kobiety, które postanowiły wziąć w swoje ręce życie zawodowe i założyć firmę. Do tej pory w Bankier.pl zaprezentowała sylwetki  ponad 120 przedsiębiorczych Pań z całej Polski.

W związku z tym, że nie łatwo być przedsiębiorcą w Polsce, a jeszcze trudniej być przedsiębiorczą kobietą, 8 marca każda zainteresowana będzie mogła skorzystać z bezpłatnej pomocy ekspertów. Bankier.pl zaprosił do współpracy partnerów, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące m.in.:

 • dotacji unijnych
 • prawa pracy
 • prawa rodzinnego
 • podatków
 • prowadzenia firmy
 • pozycjonowania w sieci
 • zakładania sklepu internetowego
 • zatrudniania pracowników

oraz kupna czy sprzedaży auta, czy też doboru odpowiedniego wina. Wykaz wszystkich dyżurów znaleźć można w zakładce 8 marca.

Eksperci odpowiedzą na pytania 8 marca w godz. 10-16.00. Dyżury prowadzone będą mailowo, telefonicznie lub przez skype`a. Od 6 marca pytania będzie można zadawać za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Konkurs na Kobietę Biznesu 2012

8 marca po raz trzeci ruszy także konkurs na Kobietę Biznesu 2012, w którym udział może wziąć każda kobieta prowadząca własną firmę. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 marca za pomocą formularza dostępnego na stronie Konkurs Kobieta Biznesu. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła konkursu wybierze 10 finalistek.

W tym roku gościem honorowym kapituły został Witold Szmańda, trener fitness współpracujący z takimi gwiazdami jak Keanu Reeves czy Heidi Klum. Pozostali członkowie kapituły to:

 • Joanna Kuzdak – Prezes Zarządu Agito.pl
 • Monika Owczarczyk – Dyrektor Zarządzający Grupy Bankier.pl
 • Bogusław Półtorak – Redaktor naczelny serwisów Grupy Bankier.pl – przewodniczący kapituły
 • Barbara Sielicka – redaktor Bankier.pl, pomysłodawczyni konkursu Kobieta Biznesu i koordynatorka Święta Kobiet Biznesu.

Drugi etap konkursu rozpocznie się 28 marca. Spośród 10 wyłonionych przez kapitułę finalistek zwyciężczynię wybiorą internauci podczas głosowania, które potrwa do 14 kwietnia. Wyniki zostaną ogłoszone w portalu Bankier.pl 16 kwietnia.

Nagrody

Zdobywczyni tytułu Kobieta Biznesu 2012 otrzyma weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Remes Sport & SPA**** oraz voucher na 1000 zł do wykorzystania w Klinice Medycyna Urody. Nagrodą za drugie miejsce jest weekend dla dwojga w hotelu SPA Zamek Lubliniec. Pani, która zajmie trzecie miejsce otrzyma voucher na dowolne zabiegi od YASUMI plus zestaw profesjonalnych kosmetyków.

Dodatkowo każda z trzech laureatek otrzyma zestawy kosmetyków od firmy L’biotica i upominki w postaci win od firmy 6win.pl, a cała finałowa dziesiątka – ekskluzywne zestawy z ręcznie robionymi belgijskimi pralinami od firmy ChocoBel.

Nagrody zostaną wręczone podczas Wieczoru Kobiet Biznesu, który odbędzie się 25 kwietnia w klubie Pure Sky Club w Warszawie. W spotkaniu wezmą udział: dziesięć finalistek konkursu, kadra zarządzająca Bankier.pl oraz gość honorowy: Witold Szmańda.

Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. miesięcznik BANK, miesięcznik Benefit, GoldenLine.pl, Alebank.pl, Merlin.pl oraz grupy wpierające kobiety przedsiębiorcze, a wśród nich Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu, Fundacja Kobieta Nowego Czasu, Polska Sieć Kobiet Nauki, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, Mamopracuj.pl, Babskie TV, modaija.pl

Zapraszamy do obchodzenia z nami Święta Kobiet Biznesu oraz udziału w konkursie na Kobietę Biznesu 2012. Szczegóły dostępne są na stronie www.swietokobietbiznesu.pl

Udostępnij artykuł: