Bezrobocie w USA określi kierunek dolara

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) przez noc spadło do poziomu 1.3578 znajdując wsparcie wobec dolara amerykańskiego. Wspólna waluta umacnia się, a test oporu na poziomie 1.3699 może popchnąć wartość euro wyżej. Patrząc w przyszłość na dzisiejsze publikacje ze Strefy Euro, mogą one określić nowy kierunek tej pary walutowej. 

Dolar amerykański (USD) odzyskał swoje ogromne straty wobec jena japońskiego (JPY), które zanotował po rozczarowującej publikacji dotyczącej zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, która miała miejsce w piątek. Para znowu notowana jest powyżej poziomu 104.70 czekając na dzisiejszą publikację dotyczącą bezrobocia w USA, która prognozowana jest na 327 tys.

Akcje

Wall Street znowu się zdziwiło pokonując prognozy oraz osiągając nowy wysoki poziom i cały czas rośnie. USA 500 (SPI) przez noc wzrósł do poziomu 1845 przed dzisiejsza publikacją dotyczącą bezrobocia.

Towary

Ropa Brent (BRT) utrzymuje dzisiaj rano swój „niedźwiedzi” trend po znalezieniu oporu na poziome 106.70. Obecnie notowana jest na poziomie 105.83 dolarów za baryłkę i może testować swoje wsparcie na poziomie 105.05.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) przez noc odzyskało niewielką cześć wczorajszych strat. Szlachetny metal odbił się z poziomu 1234 do poziomu 1243 dolarów za uncję. Patrząc w przyszłość na publikację dotycząca bezrobocia w USA, która ma mieć miejsce dzisiaj po południu, możemy spodziewać się odwrócenia tego trendu.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spreads) na złocie i w ten sposób korzystać z prawdopodobnego spadku wartości metalu w tym tygodniu. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put na złocie.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: