BGK: 1 796,35 mln zł kredytów w ramach COSME

Z rynku

BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)

Wartość kredytów zabezpieczonych gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) z regwarancją EFI w ramach programu COSME wyniosła 1 796,35 mln zł wg stanu na 30 czerwca 2018 r., podał bank. BGK udzielił przedsiębiorcom z sektora MŚP łącznie 9 012 gwarancji na kwotę 1 437,08 mln zł.

#BGK udzielił przedsiębiorcom z sektora MŚP łącznie 9 012 gwarancji na kwotę 1 437,08 mln zł #COSME @BGK_pl

„Gwarancja PLG-COSME jest przeznaczona m.in. dla tych przedsiębiorców, którzy nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, wyczerpali już limit pomocy de minimis lub nie chcą zastawiać własnego majątku w celu uzyskania kredytu. Zakres gwarancji stanowi 80% kwoty kredytu, a maksymalna kwota kredytu wynosi 600 tys. zł” – czytamy w komunikacie.

Programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: