BGK nawiązał współpracę z bawarskim bankiem rozwoju. Dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców

Z rynku

Fot. BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął współpracę z bawarskim bankiem rozwoju LfA Förderbank Bayern, dzięki czemu polscy przedsiębiorcy prowadzący działalność w Bawarii będą mogli łatwiej ubiegać się o środki na inwestycje i rozwój swoich biznesów, podał BGK. Nawiązanie relacji z LfA to efekt pracy przedstawicielstwa BGK w Niemczech, które rozpoczęło działalność w maju br.

Dla polskich przedsiębiorców prowadzących działalność w Bawarii lub planujących ekspansję rozpoczęcie współpracy między @BGK_pl i #LfA otwiera nową drogę korzystania z oferty regionalnego banku rozwoju #BGK

“Dla polskich przedsiębiorców prowadzących działalność w Bawarii lub planujących ekspansję w tej części Niemiec rozpoczęcie współpracy między BGK i LfA otwiera nową drogę korzystania z oferty regionalnego banku rozwoju. Będą się oni mogli ubiegać m.in. o gwarancje, poręczenia, atrakcyjne refinansowanie czy dopłaty do odsetek kredytowych. LfA może także uczestniczyć w realizacji projektów inwestycyjnych w formie kredytów konsorcjalnych” – czytamy w komunikacie.

Zadaniem LfA Förderbank Bayern jest wspieranie gospodarki bawarskiej. Bank koncentruje swoją działalność na wspieraniu średnich firm, gmin, a także przedsiębiorstw inwestujących w innowacje, działających w branżach energetycznej i ochrony środowiska, podano również.

“Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera rodzime firmy w kraju i na rynkach zewnętrznych. Ważnym elementem dbania o polskich przedsiębiorców za granicą jest wzmacnianie relacji z lokalnymi instytucjami finansowymi. LfA to bawarski regionalny bank rozwoju, jedna z największych tego typu instytucji w Niemczech. Otwartość naszych partnerów i gotowość wspierania polskich firm w tej części Europy rozpoczynają nowy, ważny etap w naszych relacjach” – powiedział pierwszy wiceprezes BGK Paweł Nierada, cytowany w komunikacie.

Polska jednym z najważniejszych zagranicznych partnerów handlowych Bawarii w UE

“Polska jest jednym z najważniejszych zagranicznych partnerów handlowych Bawarii w Unii Europejskiej. Nasz region zyskuje na znaczeniu jako atrakcyjna lokalizacja dla polskich przedsiębiorców. Do tej pory około 30 firm utworzyło filię lub zakład produkcyjny w Wolnym Państwie Bawarii. Z niecierpliwością oczekujemy na wsparcie projektów, wpisujących się w charakter i misję naszego banku, również we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego” – dodał prezes LfA Förderbank Bayern Otto Beierl.

Czytaj także: BGK: 100 mln zł ze środków unijnych trafiło już do opolskich przedsiębiorców >>>

Partnerstwo jest efektem działania przedstawicielstwa zagranicznego BGK we Frankfurcie nad Menem, które działa od maja 2019 r. i jest drugim, zaraz po Brukseli, przedstawicielstwem banku. Jego celem jest promocja działalności BGK na rynku niemieckim, wspieranie polskich firm w ekspansji zagranicznej, a także pogłębianie relacji z innymi instytucjami finansowymi, w tym z regionalnymi bankami rozwoju, przypomniano.

“Tworzenie sieci przedstawicielstw zagranicznych BGK jest istotnym wzmocnieniem obecności Polski na rynkach zewnętrznych. Już dziś BGK wraz ze swoimi klientami obecny jest w 67 krajach na 6 kontynentach” – podkreślił członek zarządu BGK Radosław Kwiecień.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest reprezentowany w Niemczech przez Krzysztofa Kamolę, dyrektor ds. relacji międzynarodowych we Frankfurcie nad Menem.

Otwarcie zagranicznych przedstawicielstw w Londynie i Waszyngtonie

W kolejnych miesiącach bank planuje otwarcie zagranicznych przedstawicielstw w Londynie i Waszyngtonie. W dalszej perspektywie rozważa także stałą obecność w Nowym Jorku i Singapurze, podsumowano.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: