BGK otworzył w Brukseli pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo

Z rynku

BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) otworzył w Brukseli swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo, poinformował bank.

@BGK_pl otworzył w Brukseli swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo

„Wybór Brukseli jest nieprzypadkowy: tu zapadają istotne decyzje dotyczące unijnych finansów, tu swoich przedstawicieli mają inne banki rozwoju. W tym samym budynku, gdzie mieści się nasze biuro, działają przedstawiciele m.in. niemieckiego banku rozwoju KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau), francuskich banków Caisse des Dépôts Group (CDC) i Bpifrance, czy włoskiego Cassa depositi e prestiti (CDP). Swoje biuro ma tu również stowarzyszenie banków rozwoju European Long Term Investors (ELTI), którego nasz bank jest członkiem. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco współpracować, uzgadniać wspólne stanowiska w kluczowych tematach i wymieniać się doświadczeniami we wspieraniu biznesu” – powiedziała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, cytowana w komunikacie.

BGK planuje również otwarcie kolejnych zagranicznych przedstawicielstw, m.in. we Frankfurcie czy Londynie, rozważa także Paryż i Singapur.

BGK jest już w 60 krajach na 6 kontynentach

„Jednym z kluczowych zadań BGK jest wspieranie eksportu i ekspansji zagranicznej polskich firm. Już dziś jesteśmy z nimi w 60 krajach na 6 kontynentach. Stała obecność BGK w Brukseli oznacza jeszcze więcej możliwości wspierania biznesu: rozwijania relacji z rodzimymi firmami działającymi na rynku belgijskim, monitorowania zmian prawnych, które mogą mieć wpływ na prowadzenie biznesu, wczesnego identyfikowania szans i zagrożeń” – powiedziała Daszyńska-Muzyczka.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: