BGK: wpływ decyzji RPP na wynik odsetkowy wynosi 25 – 40 mln zł kwartalnie

Z rynku

BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)

Szacunkowy wpływ decyzji Rady Polityki Pieniężnej z 17 marca i 8 kwietnia 2020 r. o dwukrotnej obniżce stóp procentowych oraz o zmianie parametrów rezerwy obowiązkowej na wynik odsetkowy Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) wynosi 25-40 mln zł kwartalnie, podał bank.

Szacunkowy wpływ decyzji #RPP o dwukrotnej obniżce #StopyProcentowe oraz o zmianie parametrów rezerwy obowiązkowej na wynik odsetkowy @BGK_pl wynosi 25-40 mln zł kwartalnie #BGK

„Wskazujemy, iż wysoka adekwatność kapitałowa i płynność zapewnia stabilne zarządzanie bankiem” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: RPP znowu tnie stopy procentowe >>>

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: