BGK zapowiada nową strategię i otwarcie kolejnych przedstawicielstw

Z rynku

Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) zamierza w tym roku rozpocząć pracę nad nową strategią, a także otworzyć kolejne przedstawicielstwa m.in. w Stanach Zjednoczonych i na rynkach azjatyckich, poinformowała prezes Beata Daszyńska-Muzyczka.

BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)

Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) zamierza w tym roku rozpocząć pracę nad nową strategią, a także otworzyć kolejne przedstawicielstwa m.in. w Stanach Zjednoczonych i na rynkach azjatyckich, poinformowała prezes Beata Daszyńska-Muzyczka.

.@BGK_pl zamierza w tym roku rozpocząć pracę nad nową strategią, a także otworzyć kolejne przedstawicielstwa m.in. w Stanach Zjednoczonych i na rynkach azjatyckich #BGK

"Rozpoczął się rok 2020. Rok, w którym będziemy kontynuować jako BGK realizację misji wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. To rok, w którym będziemy kontynuować naszą strategie tak ważną dla realizacji tej misji, ale również jest to rok, w którym tą pierwszą strategię kończymy i będziemy przymierzać się do budowy nowej strategii. Wdrażamy nowy model biznesowy. To on właśnie będzie stanowił szkielet tego, jak bank - tak wyjątkowy, systemowy, tworzący ekosystem z całym sektorem bankowym - będzie odpowiadał na te pojawiające się potrzeby" - powiedziała prezes w materiale video BGK.

Dodała, że BGK zdecydował się także na otwarcie przedstawicielstw na rynkach europejskich. "Mamy już przedstawicielstwo w Brukseli we Frankfurcie i w Londynie, ale myślimy również o Stanach Zjednoczonych, jak i o rynkach azjatyckich"  - dodała.

Czytaj także: BGK otworzył w Londynie trzecie zagraniczne przedstawicielstwo >>>

Wzmocnienie współpracy międzynarodowej

"Wzmacniamy również naszą współpracę międzynarodową także poprzez fundusz Trójmorza. BGK jest inicjatorem i założycielem wspólnie z bankiem rumuński EximBank Funduszu Trójmorza. Funduszu który ma odgrywać bardzo ważną rolę rozwijania inwestycji na osi północ-południe" - powiedziała prezes.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju - jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: