BGŻ BNP Paribas chce pozyskać 7 proc. nowych mikrofirm do końca 2018 roku

Firma / Z rynku

Bank BGŻ BNP Paribas chce do końca bieżącego roku pozyskać 7% mikrofirm, rozpoczynających działalność gospodarczą z puli 300 tys. firm, które rejestrowane są rocznie w Polsce, poinformował wiceprezes Przemysław Furlepa.

Budynek BGŻ BNP PARIBAS

Bank BGŻ BNP Paribas chce do końca bieżącego roku pozyskać 7% mikrofirm, rozpoczynających działalność gospodarczą z puli 300 tys. firm, które rejestrowane są rocznie w Polsce, poinformował wiceprezes Przemysław Furlepa.

#BGŻ BNP Paribas chce pozyskać 7 proc. nowych #mikrofirmy do końca 2018 roku

- To będzie krzywa wznosząca. Na początek to będzie 5-6%, ale na koniec roku chcielibyśmy dojść do poziomu 7%, co jest bardzo ambitnym celem - powiedział Furlepa podczas konferencji prasowej.- Jeśli weźmiemy pod uwagę nasz ponadprzeciętny udział w rolnictwie na poziomie 7%, to nie chciałbym mieć mniejszego udziału w nowo otwieranych firmach - podkreślił.Bank poinformował dziś, że 12 marca startuje z ofertą "ekosystemu usług" skierowanych do nowo powstałych mikrofirm. - Chcemy startującym firmom dostarczyć paliwo do działania, bo jest to najszybciej rozwijający się segment na rynku. Ponad 300 tys. otwieranych firm rocznie, to jest ta skala, w którą celujemy. Firmy najbardziej potrzebują pieniędzy i prostych rozwiązań księgowych. Startujący chcą mieć czas na koncentrację na własnym biznesie - podkreślił Furlepa.

Problemy ze startem firmy

Według analizy BNŻ BNP, największą bolączką początkujących przedsiębiorców jest m.in. brak środków na start, prowadzenie księgowości, zachowanie płynności finansowej i wybór miejsca do pracy.Przygotowując ofertę dla przedsiębiorców, bank nawiązał współpracę z kolejnymi startupami - cyberProductivity oraz Finatą. Pierwszy udostępnia darmową platformę do prowadzenia samodzielnej księgowości i wystawiania faktur - eMikroksięgowość, dającą stały dostęp do dokumentacji księgowej, drugi - daje możliwość finansowania faktur bez angażowania kontrahenta - eMikrofaktoring.W ofercie znalazł się także kredyt dla początkujących - mogą z niego skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, które wcześniej - w ramach umowy o pracę, czy zlecenie - pracowały w tym samym sektorze gospodarki, w tym profesjonaliści z branży medycznej.

Szeroki wybór dla firmy

- Kiedy firma startuje, przedsiębiorca ma wiele znaków, zapytania. m.in. gdzie tę działalność prowadzić. Na początku zazwyczaj wystarcza adres. Dzięki współpracy z BNP Paribas Real Estate jest to w zasięgu ręki. W 7 miastach w Polsce oferujemy udostępnienie wirtualnego adresu, elastyczne warunki wynajmu, a także doradztwo w wynajmie przestrzeni coworkingowych - podkreślił Furlepa.Bank udostępnia także mobilny terminal - bez abonamentu i długoterminowej umowy. Przedsiębiorca płaci za poszczególne wykonane transakcje.- Dokładając ten element podkreślamy, ze chcemy dawać szeroką paletę rozwiązań, a każdy biznes będzie wybierał tylko niektóre z nich, te, z których faktycznie korzysta - podsumował wiceprezes.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: