BIEC: Wskaźnik Dobrobytu wzrósł o 0,4 pkt mdm w październiku

Gospodarka

Pieniądze i wykresy gospodarcze
Fot. stock.adobe.com/Prostock-studio

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, w październiku 2019 r. wzrósł o 0,4 punkt w stosunku do swej wartości z miesiąca poprzedniego, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Główną przyczyną tej niewielkiej poprawy było wyhamowanie tempa wzrostu cen w ostatnim miesiącu #BIEC #WskaźnikDobrobytu

„Główną przyczyną tej niewielkiej poprawy było wyhamowanie tempa wzrostu cen w ostatnim miesiącu. Nadal jednak dominująca jest tendencja do pogarszania się ekonomicznej kondycji przeciętnego Kowalskiego” – czytamy w raporcie.

Czytaj także: Wskaźnik Dobrobytu w dół o 0,6 pkt mdm we wrześniu. Do spadku przyczyniły się rosnące ceny >>>

Dynamika wynagrodzeń w ujęciu realnym utrzymała się

Liczba pracowników w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 50 osób we wrześniu spadła w stosunku do sierpnia br., zaś w dłuższym okresie od maja br. nie uległa większej zmianie. Dynamika wynagrodzeń w ujęciu realnym utrzymała się na poziomie poprzedniego miesiąca (3,6% w skali roku), jednak jest o blisko 3 punkty procentowe niższa niż w końcu 2018 roku, wymieniło BIEC.

Czytaj także: Wskaźnik Dobrobytu w sierpniu w dół. Kondycja finansowa Polaków pogarsza się piąty miesiąc z rzędu >>>

„Przedsiębiorcy szykują się na gorsze czasy, a to nie może pozostać bez wpływu na dobrobyt społeczeństwa” – podsumowało Biuro.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: