BIG InfoMonitor i BIK: liczba udostępnionych raportów

Bankowość / Finanse i gospodarka / Raporty

Na początku każdego roku, po świąteczno - noworocznym szle zakupów, akcja kredytowa słabnie. Klienci banków odbudowują portfele, bankowcy podliczają zyski i straty roku ubiegłego. Wygląda na to, że w tym roku kredytobiorcy w styczniu, a zwłaszcza lutym są na rynku aktywni.

Sześcioprocentowy wzrost zapytań kierowanych do BIK w okresie styczeń – luty, przez banki o historię kredytową osób aplikujących o kredyt jest wskaźnikiem identycznym do dynamiki rok 20010/2009. Może więc akcja kredytowa w obszarze kredytów konsumpcyjnych się ożywia. W roku 2010 była znacznie niższa niż rok wcześniej.

Na stałym poziomie utrzymuje się natomiast liczba zapytań do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. W lutym 2011 r. banki i przedsiębiorcy pobrali 576 tys. raportów z informacjami gospodarczymi o zadłużeniu przedsiębiorców i konsumentów.

Z najnowszej edycji raportu o zadłużeniu Polaków InfoDług wynika, że w ciągu rok kwota zaległych płatności Polaków wzrosła o 68 %. Już ponad 2 mln osób zalega z płatnością zobowiązań. W związku z rosnącym zaległym zadłużeniem coraz bardziej istotne jest zweryfikowanie czy klient lub kontrahent terminowo wywiązuje się z zobowiązań finansowych – mówi Mariusz Hildebrand Prezes Zarządu BIG InfoMonitor SA.

110316.im.liczba.raportow.420x

 

 

Udostępnij artykuł: