BIG InfoMonitor: Jesienne porządki w finansach twojej firmy!

Polecamy

BIG InfoMonitor S.A. rusza z jesienną promocją, która jest skierowana do przedsiębiorców z sektora MSP. Dzięki niej, małe i średnie firmy mają możliwość skorzystania z 30% rabatu na dowolny abonament, w tym Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

BIG InfoMonitor S.A. rusza z jesienną promocją, która jest skierowana do przedsiębiorców z sektora MSP. Dzięki niej, małe i średnie firmy mają możliwość skorzystania z 30% rabatu na dowolny abonament, w tym Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

Dzięki współpracy z BIG InfoMonitor przedsiębiorcy mogą uzyskać wiedzę o zobowiązaniach finansowych swoich przyszłych kontrahentów, a także wpisać do Rejestru BIG dłużników, którzy nie płacą w terminie. Jesienna promocja to kolejny elementem działań, mających na celu uszczelnienie rynku wymiany informacji gospodarczej. Akcja promocyjna potrwa do 29 listopada.


131103.jesienne.porzadki.01.250x187W opinii ekspertów BIG InfoMonitor małe firmy najbardziej odczuwają skutki zatorów płatniczych i ich działalność w dużej mierze zależy od utrzymania płynności finansowej. Szczególnie jest to istotne w przypadku sektora MSP, kiedy to pojedyncza niezapłacona faktura na dużą kwotę może doprowadzić do poważnych utrudnień w funkcjonowaniu firmy.

Ponadto jak wynika z Raportu BIG, nieterminowe płatności stanowią poważną przeszkodę w prowadzeniu działalności gospodarczej aż dla 80% badanych. Sposobem na uniknięcie lub ograniczanie zatorów płatniczych jest właściwy dobór firm, z którymi współpracujemy i działania prewencyjne.

 hildebrand.mariusz.02.150x"Opóźnienia w fakturach tworzą zatory płatnicze, które są poważnym zagrożeniem szczególnie dla małych i średnich firm, dla których utrata płynności finansowej, może nawet zagrozić jej istnieniu. Stąd coraz więcej firm przekazuje informacje do Rejestru Dłużników BIG. Narzędzia te w łatwy i szybki sposób pozwalają eliminować i zapobiegać zatorom płatniczym. Dziś miękka windykacja nie cieszy się już złą sławą, a staje się profesjonalnym instrumentem finansowym" - mówi Mariusz Hildebrand, Prezes Zarządu BIG InfoMonitor.

Z informacji zawartych w Raporcie BIG wynika, że problem jest poważny. Badane firmy wskazują, że nieterminowe płatności występują często, uważa tak 55% z nich, co więcej zaledwie 44% badanych firm otrzymuje więcej niż 76% płatności w terminie. Z kolei aż 36% respondentów na czas otrzymuje mniej niż połowę należności.

Jesiennej promocji podlegają wszystkie oferowane przez BIG InfoMonitor usługi. Zarówno na wpisanie i sprawdzenie niesolidnego dłużnika do rejestru oraz potwierdzenie własnej wiarygodności finansowej, otrzymuje się 30% rabatu. Dzięki takiej współpracy zmieniejsza się ryzyko i koszty oraz mobilzuje dłużników do spłaty długu. Skutkiem umieszczenia wpisu jest po pierwsze utrudnienie działania nierzetelnego kontrahenta, który ma ograniczony dostęp do wielu usług na przykład telekomunikacyjnych czy finansowych. Po drugie jest to informacja dla innych przedsiębiorców, ostrzegająca ich przed niesolidnymi partnerami.

ledworowski.marcin.01.260x"Jesienna promocja jest kolejnym elementem działań mających na celu uszczelnienie rynku wymiany informacji gospodarczej. Przedsiębiorcy odczuwają rezultaty takiej współpracy. Jest ona szczególnie ważna w czasach kryzysu i spowolnienia, kiedy zaufanie pomiędzy przedsiębiorcami może być ograniczone." - dodaje Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitorPromocja dotyczy usług oferowanych na Serwisie BIG.pl/konsument i BIG.pl/firma. Promocja będzie trwała do 29 listopada 2013 roku. Więcej informacji na: www.BIG.pl/jesienna_promocja

Źródło: Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Udostępnij artykuł: