BIK Pass w programie partnerskim – przepustka do kredytowej ekstraklasy

Polecamy

Biuro Informacji Kredytowej wprowadza do swojej oferty BIK Pass - dokument, który  w prosty i przejrzysty sposób potwierdza wiarygodność finansową kredytobiorcy. Tym samym osoby zainteresowane otrzymaniem kredytu uzyskują wyjątkowe narzędzie pozwalające potwierdzić ich pozytywną historię i wiarygodność kredytową. BIK Pass stanowi również kluczowy element uruchomionego właśnie programu partnerskiego, współtworzonego przez Biuro z  instytucjami bankowymi i ubezpieczeniowymi. Posiadacze BIK Pass-a z wysoką oceną punktową mogą liczyć  na dodatkowe, wymierne korzyści w placówkach instytucji biorących udział w programie - tańsze kredyty, bardziej atrakcyjne oferty dotyczące kart i ubezpieczeń.

BIK Pass, to zupełna nowość w ofercie Biura. Dokument, który każdy może pobrać ze strony internetowej BIK jest świadectwem rzetelności i wiarygodności kredytowej, co ma kluczowe znaczenie przy ubieganiu się o kredyt. Jak zaznacza Mariusz Cholewa Prezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej – BIK Pass jest bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów. Umożliwia przedstawienie się jako osoby godnej zaufania w wielu sytuacjach życiowych, począwszy od wizyty w banku, w firmie ubezpieczeniowej, czy nawet przy wynajmie mieszkania. Istotnym elementem BIK Pass-a, jest możliwość wygenerowania dokumentu w takiej postaci, która nie ujawni naszych wrażliwych danych finansowych, jeśli tylko sobie tego nie życzymy.

Co ważne, w ramach obowiązującej obecnie promocji BIK Pass jest dostępny w okresie próbnym za darmo, dla każdej osoby, która zarejestruje się na portalu www.bik.pl. W tym czasie klienci mogą również wypróbować bezpłatnie pozostałe oferowane przez BIK produkty. W czasie trwania promocji, możemy pobrać płatny do tej pory Profil Kredytowy Plus, a także korzystać z Alertów SMS chroniących przed wyłudzeniami kredytów i informujących o zgłoszonych przez banki opóźnieniach   w spłacie rat kredytowych.

To nie wszystko. BIK Pass otwiera zupełnie nowe możliwości dla klientów posiadających dobrą historię kredytową, poświadczoną wysoką oceną punktową (czyli. tzw. scoringiem).    – W ramach uruchamianego właśnie programu partnerskiego wybrane instytucje finansowe przygotowały specjalne oferty dla tych klientów, którzy posługują się BIK Pass-em – mówi Prezes Cholewa – Z benefitów mogą skorzystać tzw. klienci cztero i pięciogwiazdkowi.  W naszej bazie osób z 5-cio gwiazdkowym scoringiem jest ponad 7 mln. Posiadanie czterech i pięciu gwiazdek mówi o tym, że dany klient przede wszystkim terminowo spłaca swoje kredyty, nie posiada ich przesadnie dużo oraz w umiarkowany sposób korzysta z dostępnych limitów.

Wśród banków jako pierwsze do programu partnerskiego przystąpiły Getin Noble Bank S.A. oraz Bank BGŻ. Każdy z nich przygotował specjalną ofertę dla klientów posługujących się BIK Pass-em.

– Nasza współpraca to przyszłościowy nurt, sprzyjający realizacji jednej z naczelnych zasad budowania wiarygodnych relacji pomiędzy klientami a bankami, tj. zasady odpowiedzialnego pożyczania i odpowiedzialnego kredytowania – mówi Maciej Szczechura Wiceprezes Zarządu Getin Noble Bank S.A. – Dlatego łączymy wspólne siły w nowatorskim projekcie BIK, który w połączeniu z naszą ofertą, z pewnością zainteresuje wiele osób. BIK Pass – oznacza ułatwienie, uproszczenie i skrócenie procedury otrzymywania kredytu. Tego oczekują klienci banku. Program partnerski Getin Noble Bank i BIK oferuje konkretne korzyści.

– Zgodnie z naszym mottem “Bank BGŻ. Dobrze służy ludziom” przystąpienie do programu partnerskiego pozwoli nam na jeszcze lepszą obsługę klientów, jak i pozyskanie nowych. Dzięki BIK Pass nasze wewnętrzne procedury staną się bardziej przyjazne, co przełoży się na szybszy proces kredytowy. Klientów z najwyższą oceną punktową BIK, Bank BGŻ nagrodzi preferencyjnymi warunkami kredytowymi, które będą atrakcyjniejsze od naszej oferty standardowej oraz konkurencji – powiedział Andrzej Budasz, dyrektor Departament Produktów i Usług Bankowości Detalicznej w Banku BGŻ.

W programie partnerskim biorą udział nie tylko banki, ale również towarzystwa ubezpieczeniowe. W tej chwili specjalne oferty dla Klientów cztero i pięciogwiazdkowych przygotowały także Open Life TU Życie S.A. i Europa TU S.A.

– Z entuzjazmem podeszliśmy do udziału w programie partnerskim. Do dyspozycji Klientów oddaliśmy 3 ubezpieczenia, spośród których każdy znajdzie produkt dla siebie – mówi Przemysław Guberow, Wiceprezes Zarządu Open Life TU Życie S.A. – Open Life chce uczestniczyć w ważnych dla rynku inicjatywach, a projekt BIK to istotny element podnoszenia świadomości finansowej Polaków – dodaje.

– Nasza praktyka wskazuje, że osoby dbające o relacje z instytucjami finansowymi w tym szczególnie w obszarze kredytowym są również w pełni świadome swoich potrzeb ubezpieczeniowych – mówi Andrzej Popielski Wiceprezes Zarządu TU Europa – Traktują ofertę ubezpieczeń jako naturalne zabezpieczenie od zdarzeń losowych zarówno w sferze finansów jak i w życiu codziennym. Dlatego z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy do projektu Programu Budowania Wiarygodności Finansowej. Przygotowaliśmy ofertę, która zawiera preferencyjne warunki zakupu ubezpieczeń, w sposób wygodny dla klienta – poprzez stronę internetową naszego Towarzystwa. Biorąc pod uwagę rangę instytucji wprowadzającej Program, uważam, że ma on szanse stać się kluczowym narzędziem, które będzie uwiarygodniać klienta w różnych instytucjach nie tylko finansowych czy ubezpieczeniowych – dodaje Andrzej Popielski.

Program partnerski oraz nowa oferta w portalu BIK, to filary zainicjowanego przez BIK Programu Budowania Wiarygodności Finansowej. Trzeci filar, to akcja edukacyjna, która ma na celu uświadomienie konsumentom, że warto budować dobrą historię kredytową. Celem kampanii zainicjowanej przez BIK jest zaangażowanie jak największej liczby instytucji zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego do poruszania tematu budowania dobrej historii kredytowej.

– W krajach zachodnich, już bardzo młodzi ludzie dobrze orientują się w zasadach funkcjonowania rynku kredytowego i na bardzo wczesnym etapie zaczynają budować własną historię kredytową – mówi Prezes Mariusz Cholewa  – U nas niestety wciąż pokutuje myślenie, że BIK jest przeszkodą w uzyskaniu kredytu. Program Budowania Wiarygodności Finansowej ma na celu pokazanie, że BIK jest dla konsumentów partnerem, ułatwiającym sprawne poruszanie się na rynku finansowym – komentuje Cholewa.

Źrodło: Biuro Informacji Kredytowej

Udostępnij artykuł: