Biomed-Lublin z nowym prezesem

Kadry

Mieczysław Starkowicz został nowym prezesem Biomedu-Lublin. Zastąpi na tym stanowisku Maksymiliana Świniarskiego, który złożył rezygnację w ubiegłym tygodniu.

Logo Biomed-Lublin
Źródło: Biomed-Lublin

Mieczysław Starkowicz został nowym prezesem Biomedu-Lublin. Zastąpi na tym stanowisku Maksymiliana Świniarskiego, który złożył rezygnację w ubiegłym tygodniu.

Mieczysław Starkowicz ostatnie 13 lat zajmował stanowisko dyrektora generalnego w spółce Farmaprojects w Barcelonie. Spółka ta była partnerem strategicznym Grupy Polpharma. Wcześniej był wiceprezydentem ds. strategicznego rozwoju i członkiem zarządu w firmie farmaceutycznej Akrikhin (Moskwa) oraz dyrektorem ds. rozwoju biznesu w Polpharmie.

Wprowadzał też na światowy rynek farmaceutyczny takie leki jak Orlistat, Bursztynian Metoprololu i Dimetyl Fumaranu. Był odpowiedzialny za sprzedaż leków Grupy Polpharma na rynkach m.in. USA, Australii, Kanady czy w Europie Zachodniej oraz strategiczne partnerstwo z wieloma wiodącymi koncernami farmaceutycznymi.

"Na pewno głównym kierunkiem naszego rozwoju sprzedaży powinny być największe i najbardziej dochodowe rynki farmaceutyczne. Moim zadaniem jest skalowanie biznesu oraz przygotowanie spółki do współpracy z dużymi graczami farmaceutycznymi" - powiedział Starkowicz, cytowany w komunikacie.

Rezygnacja poprzedniego prezesa

Mieczysław Starkowicz zastąpi na stanowisku prezesa Biomedu Lublin Maksymiliana Świniarskiego, który złożył rezygnację 12 sierpnia br.

Czytaj także: Prezes Biomedu-Lublin podał się do dymisji >>>

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: