Bird & Bird wśród 10 najlepszych kancelarii prawnych w Polsce

Finanse i gospodarka

Polskie biuro międzynarodowej kancelarii prawnej Bird & Bird zajęło wysokie, 6 miejsce w rankingu Amber Toga 2011, przygotowanym przez miesięcznik "Polish Market" we współpracy merytorycznej z Wydziałem Prawa Akademii Leona Koźmińskiego.

Polskie biuro międzynarodowej kancelarii prawnej Bird & Bird zajęło wysokie, 6 miejsce w rankingu Amber Toga 2011, przygotowanym przez miesięcznik "Polish Market" we współpracy merytorycznej z Wydziałem Prawa Akademii Leona Koźmińskiego.

Do rankingu magazynu "Polish Market" zaproszono 240 kancelarii prawnych, z których wyłoniono 61 najlepszych. Ocenie podlegała m.in. liczba zatrudnionych adwokatów, radców prawnych, aplikantów adwokackich i radcowskich, praktykantów jak również absolwentów prawa, nie mających statusu aplikanta oraz pracowników posiadających co najmniej stopień naukowy doktora nauk prawnych. Dodatkową punktację przyznawano za artykuły pracowników kancelarii, które zostały opublikowane w prasie w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz zaangażowanie w kształcenie i rozwój młodych prawników.

- Ranking Amber Toga to nowość na polskim rynku. Koncentruje się na nieco odmiennych kryteriach niż pozostałe rankingi w Polsce. Cieszymy się, że zostaliśmy sklasyfikowani w kategorii firm prawniczych, które obejmują większe zespoły - mówi Maciej Gawroński, szef polskiego biura międzynarodowej kancelarii prawnej Bird & Bird. - Mamy świadomość, że w rankingu nie wzięło udziału kilku głównych graczy z polskiego rynku prawniczego, niemniej jednak znalezienie się w dziesiątce najlepszych jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem. To dowód na to, że kancelaria Bird & Bird, obecna na polskim rynku dopiero od 3 lat, już teraz znajduje się w krajowej czołówce i sukcesywnie umacnia swoją pozycję - dodaje Maciej Gawroński.

Polskie biuro międzynarodowej kancelarii prawnej Bird & Bird działa na polskim rynku od 2008 roku i jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieciowych firm prawniczych. Obecnie warszawski zespół Bird & Bird liczy ponad 35 radców prawnych, adwokatów, aplikantów i prawników, specjalizujących się w prawie bankowym i finansowym, IT, ochronie własności intelektualnej, ochronie danych osobowych, prawie farmaceutycznym, prawie nieruchomości, fuzjach i przejęciach, prawie konkurencji czy outsourcingu.

Źródło: LinkLeaders

Udostępnij artykuł: