Bitcoin uderzył w ceny złota

Gospodarka

Od końca listopada spadają ceny wszystkich metali szlachetnych. Nie tylko złoto tanieje, a powodem tego jest… bitcoin.

Od końca listopada spadają ceny wszystkich metali szlachetnych. Nie tylko złoto tanieje, a powodem tego jest… bitcoin.

Pojawiły się obawy wśród inwestujących, że #bitcoin może zastąpić inwestycje w #złoto. #inwestycje

Ceny złota spadają i to w szybkim tempie. Ostatnio, z 1270 dolarów do poniżej 1240 dolarów za uncję.Złoto jest relatywnie tanie z powodu kilku fundamentalnych czynników: na świecie wzrosło wydobycie, a jednocześnie w III kw. br. spadł popyt w Indiach.

- Drugim istotnym czynnikiem jest silny dolar, który zyskuje ze względu na to, że jest nacisk na wyższe stopy procentowe oraz reformę podatkową w USA, która prowadzi do silniejszego dolara - mówi Michał Stajniak, ekspert z XTB. - Spadek cen złota to także skutek wzrost cen bitcoina.Zainteresowanie głównie wśród inwestorów spekulacyjnychPojawiły się obawy wśród inwestujących w złoto, że bitcoin może zastąpić inwestycje w złoto, czy inne metale szlachetne.

Bitcoinem interesują się przede wszystkim inwestorzy spekulacyjni, zauważa ekspert.- W momencie, jeśli bitcoin rozpocząłby jakąś większą korektę z pewnością można oczekiwać wzrostu cen złota. Natomiast biorąc pod uwagę czysto fundamentalne czynniki, możemy się spodziewać spadku cen złota poniżej 1240 dolarów za uncję – podsumowuje Michał Stajniak.
Udostępnij artykuł: