Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego liderem obrotów grudnia na GPW

Z rynku

W grudniu 2019 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego było najaktywniejszym brokerem na rynku akcji GPW. W ostatnim miesiącu minionego roku dzięki transakcjom na kwotę 2,25 mld złotych BM PKO BP zdobyło 8,17 proc. udziałów w rynku wyprzedzając polską i międzynarodową konkurencję.

PKO Bank Polski - Logo
PKO Bank Polski - Logo (źródło: PKO BP S.A.)

W grudniu 2019 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego było najaktywniejszym brokerem na rynku akcji GPW. W ostatnim miesiącu minionego roku dzięki transakcjom na kwotę 2,25 mld złotych BM PKO BP zdobyło 8,17 proc. udziałów w rynku wyprzedzając polską i międzynarodową konkurencję.

W ostatnim miesiącu minionego roku dzięki transakcjom na kwotę 2,25 mld złotych BM @PKOBP zdobyło 8,17 proc. udziałów w rynku wyprzedzając polską i międzynarodową konkurencję #PKOBP

8,17 proc. udziału w rynku i wartość transakcji akcjami na poziomie 2,25 mld zł. Ten wynik uplasował Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego na pozycji lidera w zakresie grudniowego obrotu akcjami na GPW. Miedzy innymi dzięki udanej ostatniej fazie roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zdobyło także miejsce na podium w klasyfikacji najaktywniejszych pośredników na rynku akcji w całym 2019 roku. Zespół analityków Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajął z kolei pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

Powrót Biura Maklerskiego na pozycję lidera w miesięcznym zestawianiu najaktywniejszych brokerów GPW to sukces wszystkich pracowników Biura którzy skutecznie walczyli o rynek. Cieszę się, że BM PKO Banku Polskiego systematycznie zwiększając udziały we wszystkich segmentach działalności buduje solidne podstawy do tego, by być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku. Bardzo dziękuje naszym klientom za okazane zaufanie – podkreśla Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

BM PKO BP umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności

W ostatnich latach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich w Polsce. W 2019 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego otrzymało najważniejszą nagrodę GPW – Brokera Roku 2018, oraz zwyciężyło w jubileuszowym konkursie "Byki i Niedźwiedzie" organizowanym przez „Gazetę Giełdy Parkiet” zdobywając tytuł Najlepszego Biura Maklerskiego. Ponadto, w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów po raz kolejny uzyskało najwyższe noty we wszystkich dziewięciu kategoriach, które oceniali w ankietach inwestorzy indywidualni.

Czytaj także: Grzegorz Zawada nowym dyrektorem Domu Maklerskiego PKO BP >>>

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego dysponuje najlepszym zespołem analitycznym. Zespół analityków Biura Maklerskiego PKO trzeci rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Analitycy Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego są również liderami w czterech kategoriach rankingu, a Piotr Łopaciuk zdobył tytuł najlepszego analityka na polskim rynku kapitałowym. Piotr Łopaciuk, poza zwycięstwem w generalnym rankingu uplasował się także na pierwszej pozycji w kategorii przemysł. Małgorzata Żelazko zwyciężyła z kolei w kategorii telekomunikacja/media, Piotr Zybała w kategorii przemysł, a Adrian Skłodowski w kategorii handel i dystrybucja.

Udostępnij artykuł: