BIZ Bank zastąpił dwie używane dotychczas przez FM PBP S.A. nazwy handlowe

Bankowość

FM Bank PBP S.A. powstał w lipcu 2013 roku z połączenia FM Banku S.A. i Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A. Bank specjalizuje się w obsłudze mikro i małych oraz średnich przedsiębiorstw. Do 8 czerwca 2014 roku bank działał pod dwiema nazwami handlowymi FM Bank i Polski Bank Przedsiębiorczości.

FM Bank PBP S.A. powstał w lipcu 2013 roku z połączenia FM Banku S.A. i Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A. Bank specjalizuje się w obsłudze mikro i małych oraz średnich przedsiębiorstw. Do 8 czerwca 2014 roku bank działał pod dwiema nazwami handlowymi FM Bank i Polski Bank Przedsiębiorczości.

- Celem Banku jest konsekwentna budowa wizerunku banku dla biznesu, a nowa marka - BIZ Bank - mocno to podkreśla. Dlatego też zdecydowaliśmy o zastąpieniu nazw handlowych FM Bank i Polski Bank Przedsiębiorczości nazwą handlową BIZ Bank - mówi Sławomir Lachowski, p.o. Prezesa Zarządu FM Banku PBP S.A. - Nad wprowadzeniem zmian związanych z wprowadzeniem nowej nazwy handlowej, nowej oferty pracowaliśmy od  początku roku.

Zmiana nazwy handlowej oznacza zmianę wizualizacji oddziałów banku. - Placówki FM Banku zmienią nie tylko nazwę na BIZ Bank. Sukcesywnie będziemy je modernizować i aranżować według nowego modelu. Pierwszy nowy oddział BIZ Banku działa już w Warszawie, przy ul. Domaniewskiej - tłumaczy Wojciech Papierak, Wiceprezes Zarządu FM Banku PBP S.A. Na start BIZ Bank przygotował specjalną ofertę dla klientów. Ci klienci BIZ Banku, którzy założą rachunek firmowy, nie zapłacą za wypłatę gotówki w bankomatach w kraju i na świecie. BIZ Bank jest jedynym bankiem w Polsce, który zapewnia przedsiębiorcom bezpłatne bankomaty w kraju i na świecie.

Zmiana nazwy handlowej nie wpływa na obsługę klientów. Nie zmieniły się warunki zawartych z bankiem umów. Numery rachunków bankowych, kart kredytowych pozostają bez zmian. Wszystkie usługi zlecone bankowi do tej pory, np. zlecenia stałe, są realizowane przez bank jak dotychczas. Nie zmieniła się nazwa rejestrowa banku, czyli FM Bank PBP S.A. oraz dotychczasowe dane teleadresowe banku, tj. adres siedziby, numer KRS, NIP oraz REGON.

Nowe serwisy internetowe

Zmienił się natomiast adres strony internetowej. Dotychczasowe serwisy www.fmbank.pl<http://www.fmbank.pl> i www.pbp-bank.pl<http://www.pbp-bank.pl> zastąpił www.bizbank.pl<http://www.bizbank.pl>.

Serwis BIZ Banku jest rozbudowanym narzędziem do prezentacji oferty banku, a także miejscem do jej sprzedaży. Służą do tego specjalne formularze i wnioski online. Na stronie BIZ Banku klienci mogą nie tylko znaleźć wyczerpujące informacje na temat kont, lokat, kredytów, usług czy produktów korporacyjnych, ale także przeczytać aktualne analizy ekonomiczne i prognozy dla gospodarki, które przygotowuje główny ekonomista banku Ignacy Morawski.

Strona jest dostosowania do obecnie panujących trendów. Jej usystematyzowana struktura ma ułatwiać użytkownikom dostęp do najczęściej poszukiwanych informacji. Serwis został także zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych, dlatego w każdym miejscu i o każdej porze klient może sprawdzić najnowszą ofertę banku albo zalogować się do systemu bankowości internetowej.

Nowy wygląd zyskała także strona FM Banku PBP (www.fmbankpbp.pl), na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące banku. Serwis ma opowiedzieć o tym, jakim bankiem jest FM Bank PBP S.A., jak działa, dlatego też na głównej stronie znajdują się informacje o BIZ Banku oraz Sklepie Lokat. Ta witryna to bankowa wizytówka. Jednocześnie na www.fmbankpbp.pl znajdują się informacje wymagane przez prawo bankowe czy regulacje.

Smart Lokaty online

FM Bank PBP powołał do życia Sklep Lokat pod nazwą SMART Lokaty online (www.smartlokaty.pl). Sklep Lokat to miejsce, gdzie klienci mogą w prosty sposób bez wizyty w oddziale, otworzyć lokatę przez Internet w FM Banku PBP. Nowy Sklep Lokat zastąpił dotychczasowe Lokaty on-line dostępne jeszcze niedawno na stronie www.fmbank.pl.

Przejrzysta strona i prosty interfejs sprawiają, że użytkownik nie musi wypełniać stosu formularzy, a cała procedura zakładania lokaty trwa kilka minut. Klient korzystając z kilku wskazówek wyświetlanych na ekranie może samodzielnie "dać zatrudnienie swoim pieniądzom".

Źródło: FM Bank PBP S.A.

Udostępnij artykuł: