Biznesmax ułatwi finansowanie innowacyjnym i proekologicznym firmom

Firma / Gospodarka

Alior Bank dostosowuje kolejne rozwiązanie do planu pomocowego Banku Gospodarstwa Krajowego i wprowadza korzystne zmiany w ofercie gwarancji Biznesmax w formie pomocy de minimis. Ułatwią one innowacyjnym i proekologicznym przedsiębiorcom utrzymanie płynności finansowej.

pieniądze, złotówki
Fot. stock.adobe.com/ellaa44

Alior Bank dostosowuje kolejne rozwiązanie do planu pomocowego Banku Gospodarstwa Krajowego i wprowadza korzystne zmiany w ofercie gwarancji Biznesmax w formie pomocy de minimis. Ułatwią one innowacyjnym i proekologicznym przedsiębiorcom utrzymanie płynności finansowej.

#GwarancjaBiznesmax jest bezpłatna przez cały okres jej trwania, do 24 miesięcy, a klient po spłacie kredytu może otrzymać zwrot części lub całości zapłaconych odsetek za okres do 3 lat #TarczaAntykryzysowa #BGK #DeMinimis @AliorBankSA

Dzięki wprowadzonym udogodnieniom gwarancja Biznesmax w formie pomocy de minimis może zabezpieczyć również kredyty obrotowe, w tym kredyty odnawialne w rachunku bieżącym.

Gwarancja bez planu wydatków

Klient ubiegający się o tę formę finansowania nie musi wykazywać związku między kredytem, a realizowaną lub zakończoną inwestycją, a także przedkładać w banku dokumentów finansowo-księgowych.

Wymóg przekazania takiej dokumentacji pozostaje jedynie w przypadku kredytów inwestycyjnych i obrotowych nieodnawialnych.

Od 9 kwietnia br.  przedsiębiorca nie musi składać planu wydatków zgodnie z narzuconym katalogiem kosztów kwalifikowanych.

Wystarczy, że do wniosku złoży informację potwierdzającą spełnienie merytorycznych kryteriów, które pozwalają na objęcie kredytu gwarancją w formie pomocy de minimis.

Dostęp też dla firm proekologicznych

Rozszerzono również kryteria dostępu do finansowania. Teraz z gwarancji obejmującej odnawialny kredyt obrotowy – oprócz podmiotów innowacyjnych – mogą skorzystać również firmy, które wdrażały u siebie rozwiązania ekologiczne.

– Wprowadzony katalog zmian w znacznym stopniu ułatwia przedsiębiorcom dostęp do finansowania i wspiera prowadzenie biznesu w trwającej obecnie trudnej sytuacji.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Warto też podkreślić, że gwarancja jest  bezpłatna przez cały okres jej trwania, który wynosi do 24 miesięcy, a klient po spłacie kredytu może otrzymać zwrot części lub nawet całości zapłaconych odsetek za okres maksymalnie 3 lat od daty jego uruchomienia.

Zwrot ten dotyczy również kredytów odnawialnych – mówi Aleksandra Podobińska-Durka, Dyrektor Działu Funduszy UE i Programów Publicznych w Alior Banku.

Ile może gwarantować Biznesmax?

Maksymalna wartość finansowania obrotowego zabezpieczonego gwarancją zależy od zdolności kredytowej firmy i wolnego limitu pomocy de minimis.

Bez zmian pozostają warunki Gwarancji Biznesmax zabezpieczającej kredyty inwestycyjne i obrotowe nieodnawialne w formie regionalnej pomocy inwestycyjnej.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Są one udzielane na okres do 20 lat, a ich maksymalna wartość wynosi nawet 2,5 mln euro.

Gwarancje Biznesmax według zmienionych zasad będą udzielane do końca 2020 roku.

Źródło: Alior Bank
Udostępnij artykuł: