Biznesowy Oktoberfest we Wrocławiu

Finanse i gospodarka

Wrocław, 12 września 2013 r.,  będzie gościł przedstawicieli z 9 międzynarodowych izb handlowych na International Oktoberfest, który jest miejscem, gdzie spotyka się świat lokalnego i globalnego biznesu.

Głównymi organizatorami imprezy są: Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Zaproszenie na spotkanie przyjęły Izby ze Skandynawii, Irlandii, Portugalii, Hiszpanii oraz Belgii. Na imprezie nie zabraknie również przedstawicieli polskich władz i środowisk opiniotwórczych.

To już 9 edycja International Oktoberfast we Wrocławiu. Jego celem jest integracja przedstawicieli międzynarodowego środowiska biznesowego, którzy inwestują w Polsce. Na spotkaniu będą obecni ambasadorowie i konsulowie generalni USA, Niemiec, Krajów Skandynawskich oraz Irlandii, a także przedstawiciele władz lokalnych: Wojewoda, Marszałek i Prezydent Miasta. Przewidywany jest również udział ponad 700 firm, członków i sympatyków wszystkich sześciu organizacji, reprezentantów korpusu dyplomatycznego i przedstawicieli mediów.

International Oktoberfast to miejsce spotykań biznesu. Międzynarodowe Izby oraz przedsiębiorcy, którzy na co dzień konkurują ze sobą na rynku, przyjeżdżają do Wrocławia by lepiej się poznać  – mówi Joanna Bensz, członek zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. – Wrocławski International Oktoberfest stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów wśród przedsiębiorców, które w przyszłości mogą zaowocować rozpoczęciem lub rozszerzeniem współpracy.

Poza wymiarem biznesowym, impreza ma charakter kulturowy. Tegoroczna edycja łączyć będzie zwyczaje dotychczasowych spotkań oraz przykłady tradycyjnego jedzenia i kultury poszczególnych krajów reprezentowanych przez Izby. Impreza rozpoczyna się o godz. 18.00 we Arsenale Miejskim we Wrocławiu. International Oktoberfast doskonale wpisuje się w działania AmCham, których celem jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce oraz działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego.

Źródło: Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Udostępnij artykuł: